18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

opozycja już się trzęsie

Vega atakuje tylko PiS? Bzdura! Schetyna nie ma miłego poranka

Emilia Waszczuk
01.07.2019  10:05
Patryk Vega pokazał fragment filmu Polityka z Grzegorzem Schetyną
Patryk Vega pokazał fragment filmu Polityka z Grzegorzem Schetyną Fot: Instagram/Patryk Vega

Patryk Vega udzielił wywiadu "Wprost" i zapowiedział, że opozycja powinna zacząć trząść się ze strachu. Pokazał też kolejny fragment filmu "Polityka" z Grzegorzem Schetyną w roli głównej.

"Polityka" Patryka Vegi to chyba najbardziej wyczekiwany film tego lata. Premiera produkcji dopiero jesienią - ale przed wyborami - i już jest głośno.

Reżyser od początku obiecuje, że wstrząśnie polską sceną polityczną. Cały czas powtarza też, że uderzy we wszystkich, tyle tylko, że jak na razie atakował jedynie PiS. Teraz pokazał, że jego słowa mają jakieś znaczenie i zaprezentował światu swojego własnego, szczerzącego zęby w charakterystycznym uśmiechu Grzegorza Schetynę.

Każda partia jest jak ul. Jest królowa matka - ja-  i są robotnice, czyli Ty.
- A co z demokracją?
- Mamy, ul się napier***a z ulem! - słyszymy w zaprezentowanym fragmencie.

Grzegorz Schetyna jak malowany przedstawia clou polityki - ważne, żeby się utrzymać, a żeby to zrobić, trzeba się ciągle kłócić i rywalizować - przynajmniej tak, żeby wyborcy myśleli, że jest konflikt.

Vega o opozycji. Powinni się bać

W wywiadzie dla "Wprost" Patryk Vega zapewnił - po raz kolejny - że nie tylko PiS ma przed czym drżeć. Będzie o ośmiorniczkach i pszczołach robotnicach, będzie o wyreżyserowanym konflikcie, będzie o tym, jak tak naprawdę działa bycie w opozycji.

Dziś polska polityka to dwa zwalczające się zaciekle obozy. Ten chory i podkręcany przez obie strony konflikt dzieli Polaków już od czterech lat. Oczywiście jest również korzystny dla największej partii opozycyjnej. Obłuda i kłamstwo nie mają barw politycznych - opowiada Vega.

W filmie będą postaci inspirowane liderami opozycji. Zwłaszcza na przykładzie jednego pokażę, jak funkcjonują pewne nieznane opinii publicznej mechanizmy w rozgrywkach wewnątrzpartyjnych, jak zasady i wartości okazują się dobre dla ostatnich naiwnych. Liczy się skuteczność za wszelką cenę i utrzymanie stołka szefa partii, nawet wbrew jej interesom. Chodzi o przetrwanie, a właściwie trwanie - dodaje.

Czekacie na ten film? Premiera już na początku września!