18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Smutne wiadomości

Phil Collins w złym stanie. "Jest unieruchomiony"

Wojciech Kozicki
10.03.2023  15:54
Phil Collins w złym stanie. "Jest unieruchomiony"
Phil Collins w złym stanie. "Jest unieruchomiony" Fot: Bav Media / SplashNews.com/East News

Phil Collins chory i złym stanie. Ujawniono, że wokalista i perkusista Genesis „jest unieruchomiony”. Dał nam wielkie przeboje, genialne płyty, a teraz "cieszy się życiem w domu".

Phil Collins w coraz gorszym stanie. Mike Rutherford, basista i gitarzysta zespołu Genesis, ujawnił, że Collins obecnie jest „znacznie bardziej unieruchomiony niż kiedykolwiek”. Przypomniał, że w 2007 roku muzyk doznał uszkodzenia górnej części kręgosłupa i układu nerwowego, co skutkowało m.in. brakiem czucia w palcach. Grając na perkusji musiał przyklejać sobie pałeczki do dłoni taśmą. Dodatkowo wyniszczyło go uzależnienie od alkoholu.

Phil Collins i problemy ze zdrowiem

W ostatnich latach działalności artystycznej Phil Collins porzucił całkowicie granie na perkusji. Przeszedł wiele operacji, m.in. pleców i stopy. Od 2017 roku porusza się tylko o lasce, a ostatnie koncerty grał siedząc na wózku inwalidzkim lub specjalnym krześle. Niestety, jego stan zdrowia się pogarsza.

Phil jest znacznie bardziej unieruchomiony niż kiedykolwiek. Szkoda, na trasie cieszył się wyśmienitym humorem. Teraz spędza czas w domu, gdzie cieszy się życiem. Przez lata bardzo ciężko pracował i myślę, że teraz cieszy się spokojnym czasem w domu – powiedział Rutherford w wywiadzie w BBC.

Phil Collins - Genesis i kariera solowa

Phil Collins w 2022 roku wraz z zespołem Genesis dał pożegnalny koncert. Mistrz rocka progresywnego i popu dał nam takie przeboje jak m.in. „I can’t dance”, „Land of confusion”, „Jesus he knows me”, „Mama”, „Turn it on again”, „Take me home”, „Follow you, follow me”, „Invisible touch”, „Another day in paradise”, „In the air tonight”, „Easy lover”, „Against all odds”, „Sussudio”, „I wish it would rain down”, „Can’t stop loving you” i „Two hearts”. Praca przy  filmie „Tarzan” Disneya przyniosła mu Oscara.

Pracował też jako perkusista studyjny, współpracując z takimi muzykami jak Robert Plant, George Harrison, Brian Eno, John Cale, Robert Fripp, Sally Oldfield, Peter Gabriel, John Hackett, Steve Hackett, Mike Rutherford, Robert Wyatt incognito, Anni-Frid Lyngstad, Philip Bailey, czy Phil Manzanera.

Jest obrońcą praw zwierząt i członkiem organizacji Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt (PETA). W 2005 przekazał podpisane pałeczki do gry na perkusji na rzecz kampanii PETA przeciwko KFC.

Phil Collins - In The Air Tonight (Official Music Video)

Czytaj także