18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Smutne wiadomości

Phil Collins w złym stanie. "Nic nam nie zostało, to koniec"

Wojciech Kozicki
24.03.2023  20:48
Phil Collins w złym stanie. "Nic nam nie zostało, to koniec"
Phil Collins w złym stanie. "Nic nam nie zostało, to koniec" Fot: THOMAS COEX/AFP/East News

Phil Collins poważnie chory  - smutne wiadomości. Przekazano informacje, że dramatycznie pogorszył się jego stan zdrowia. Legendarny muzyk Genesis „nigdy nie wróci już do koncertowania”.

Phil Collins w złym stanie. Niedawno pojawiły się informacje o pogarszającym się zdrowiu perkusisty i wokalisty, ale niestety, jest coraz gorzej. Klawiszowiec Genesis, Tony Banks, przekazał w rozmowie z „Vulture”, że zespół nigdynie zagra już koncertu. Nie będzie też nowej płyty. Podwodem są problemy ze zdrowiem Phila Collinsa

Nic już nam nie zostało. Studnia wyschła. Nie możemy już koncertować z powodu stanu Phila, więc to koniec – wyznał Tony Banks.

Phil Collins w złym stanie. Zdrowie, kariera i operacja

Wcześniej pojawiły się informacje, że Phil Collins jest unieruchomiony. Zmaga się z bólem i porusza się na wózku inwalidzkim. Przebywa w domu i „cieszy się życiem”.

Phil Collins w 2007 roku muzyk doznał uszkodzenia górnej części kręgosłupa i układu nerwowego, co skutkowało m.in. brakiem czucia w palcach. Grając na perkusji musiał przyklejać sobie pałeczki do dłoni taśmą. Dodatkowo wyniszczyło go uzależnienie od alkoholu.

W ostatnich latach działalności artystycznej Phil Collins porzucił całkowicie granie na perkusji. Przeszedł wiele operacji, m.in. pleców i stopy. Od 2017 roku porusza się tylko o lasce, a ostatnie koncerty grał siedząc na wózku inwalidzkim lub specjalnym krześle.

Phil Collins w 2022 roku wraz z zespołem Genesis dał pożegnalny koncert. Mistrz rocka progresywnego i popu dał nam takie przeboje jak m.in. „I can’t dance”, „Land of confusion”, „Jesus he knows me”, „Mama”, „Turn it on again”, „Take me home”, „Follow you, follow me”, „Invisible touch”, „Another day in paradise”, „In the air tonight”, „Easy lover”, „Against all odds”, „Sussudio”, „I wish it would rain down”, „Can’t stop loving you” i „Two hearts”. Praca przy  filmie „Tarzan” Disneya przyniosła mu Oscara.

Pracował też jako perkusista studyjny, współpracując z takimi muzykami jak Robert Plant, George Harrison, Brian Eno, John Cale, Robert Fripp, Sally Oldfield, Peter Gabriel, John Hackett, Steve Hackett, Mike Rutherford, Robert Wyatt incognito, Anni-Frid Lyngstad, Philip Bailey, czy Phil Manzanera.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także