18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat skoczka

Piękny gest. Kamil Stoch zwrócił się do Kubackich w wymownych słowach

27.03.2023  18:40
Piękny gest Kamila Stocha
Piękny gest Kamila Stocha Fot: Instagram kamilstochofficial

Dawid Kubacki zakończył ten sezon sportowy i nie weźmie już udziału w zawodach w skokach narciarskich. Przyczyną tej decyzji jest stan zdrowia jego żony Marty, która przebywa w zabrzańskim szpitalu z powodów kardiologicznych. W ramach wsparcia po ostatnich występach Kamil Stoch zadedykował swój sukces Kubackim.

Z powodu stanu zdrowia żony Dawida Kubackiego, Marty, skoczek narciarski podjął decyzję o zakończeniu udziału w zawodach w sezonie 2022/2023. Kobieta walczy o życie w jednym z zabrzańskich szpitali z powodów kardiologicznych. Choć jest już lepiej, cała Polska wciąż martwi się o rodzinę Kubackich. Wszyscy trzymają kciuki za powrót Marty do zdrowia.

Ostatni czas był dla naszej rodziny czymś bardziej nieprzewidywalnym niż skoki narciarskie. Na żadnych zawodach nie stresowałem się tak, jak słysząc ciągły dźwięk z aparatur monitorujących funkcje życiowe mojej żony. Dziś dzień zawodów, a dla nas pierwsze zwycięstwo. Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia

- napisał Dawid Kubacki na Instagramie.

Piękny gest Kamila Stocha dla Kubackich

Dawid Kubacki nie pojawił się więc na sobotnim turnieju w Lahti, gdzie polska drużyna zajęła ostatecznie wysokie miejsce. Po zawodach głos w sprawie dramatu Kubackiej zabrał m.in. trener naszej kadry Thomas Thurnbichler.

Rano otrzymaliśmy pozytywne informacje i to była świetna wiadomość dla drużyny. To dodało dodatkowej motywacji. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozytywnych wieści na temat sytuacji zdrowotnej żony Dawida

- powiedział trener.

W Lahti wygrała Austria, drugie miejsce zajęła Słowenia, a trzecie miejsce przypadło Polsce. Swój sukces reprezentanci Polski zadedykowali Kubackim.

To podium dedykujemy naszemu drogiemu Dawidowi i Martusi. Trzymamy za was kciuki i sercem jesteśmy z wami

- powiedział Kamil Stoch.

To piękny gest ze strony kolegów z zespołu. Marcie Kubackiej życzymy jak najszybszego powrotu do pełni zdrowia!

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także