18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czy spełnili marzenia?

Zwycięzcy "Milionerów" i ich historie - na co wydali pieniądze?

Wojciech Kozicki
15.03.2019  22:09
Zwycięzcy programu "Milionerzy" - na co wydali pieniądze?
Zwycięzcy programu "Milionerzy" - na co wydali pieniądze? Fot: Facebook.com

Grono zwycięzców programu „Milionerzy” w Polsce 14 marca powiększyło się. Nowa milionerka planuje kupno apartamentu z widokiem na zatokę. A jak po wygranej poradzili sobie Krzysztof Wójcik i Maria Romanek? Czy spełnili swoje marzenia? Na co wydali pieniądze? Przypominamy ich historie.

Katarzyna Kant-Wysocka w polskiej edycji programu „Milionerzy” jest trzecim zwycięzcą. W czwartek 14 marca 2019 roku na antenie TVN Hubert Urbański wypisał legendarny czek.

Jak podaje radiozet.pl, Kant-Wysocka pochodzi z Gdańska. Ukończyła filologię klasyczną, zna łacinę i grekę, a interesuje ją kultura antyczna. Zajmuje się jednak marketingiem i prowadzi blog dobrzewychowana.pl.

Mam na imię Katarzyna. Moją pasją jest savoir-vivre. Uwielbiam pisać o etykiecie – zarówno towarzyskiej jak i biznesowej. Kocham także modę vintage i klasyczną elegancję.  Chciałabym bardzo, by dbałość o detale i dobre maniery stała się modna – pisze o sobie Katarzyna Kant-Wysocka na blogu.

"Milionerzy" - pytanie za milion

Kant-Wysocka musiała odpowiedzieć na pytanie, co nie jest różańcową tajemnicą chwalebną. Do wyboru miała następujące odpowiedzi:

  • wniebowzięcie Matki Boskiej
  • zmartwychwstanie Jezusa
  • śmierć Jezusa na krzyżu
  • zesłanie Ducha Świętego

Poprawna odpowiedź to „śmierć Jezusa na krzyżu”. Pani Katarzyna w wywiadzie dla TVN24 powiedziała, że na żadnym egzaminie w życiu nie skupiła się tak bardzo, jak na pytaniu za milion. Przyznała jednak, że trudność pytań jest subiektywna, a na większość można odpowiedzieć drogą dedukcji.

Co Katarzyna Kant-Wysocka zrobi z pieniędzmi? Przede wszystkim kupi mieszkanie i będzie podróżować. Zamierza również zainwestować w swój blog, a może nawet wydać poradnik.

Maria Romanek - na co przeznaczyła pieniądze z "Milionerów"?

Maria Romanek to druga osoba w Polsce, która odpowiedziała na pytanie za milion. Wiedziała, ile to jest 1111 razy 1111, jeśli 1 razy 1 to 1, a 11 razy 11 do 121 (prawidłowe rozwiązanie to 1 234 321). Poprosiła Huberta Urbańskiego o zaznaczenie odpowiedzi i wkrótce mogła liczyć już tylko pieniądze.

W trakcie programu zapowiadała, że chciała wyremontować kuchnię, pojechać do Gruzji i wesprzeć renowację cmentarza w Lesku. Jak podaje plotek.pl, kilka miesięcy po zwycięstwie przyznała, że wydała prawie wszystko na dzieci i fundacje. W rozmowie z Onetem powiedziała, że zostawiła sobie 10 procent wygranej. Pomogła też chłopcu, który potrzebował komórek macierzystych.

Krzysztof Wójcik - co zrobił z wygraną w "Milionerach"?

Krzysztof Wójcik to pierwszy milioner w polskiej edycji programu. 27-latek w 2010 roku wiedział, na jakim instrumencie gra Czesław Mozil.

Jak podajeplejada.pl, Wójcik kupił mieszkanie w Szczecinie i wyruszył z żoną Dorotą w podróż poślubną do Stanów Zjednoczonych. W styczniu 2018 roku w rozmowie z Hubertem Urbańskim wyznał, że z miliona zostało mu „niewiele”.

Zobacz także

Krzysztof Wójcik o wygranej w „Milionerach”:

logo Tu się dzieje