18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Świat sportu w żałobie

Polski piłkarz nie żyje. Wielka tragedia

Wojciech Kozicki
24.11.2022  16:43
Polski piłkarz nie żyje. Wielka tragedia, świat sportu w żałobie
Polski piłkarz nie żyje. Wielka tragedia, świat sportu w żałobie Fot: Grzegorz Bukala/REPORTER/East News

Polski sport w żałobie. Dotarła do nas wiadomość, że nie żyje były polski piłkarz Zbigniew Padlikowski. Sportowiec zmarł we Francji w wieku 65 lat.

Polska piłka nożna we łzach. Niestety, w Metz zmarł były polski piłkarz Zbigniew Padlikowski. Kopał piłkę m.in. dla Szombierek Bytom i francuskiego US Forbach. Swoją karierę piłkarską zaczynał w Górniku Siersza. Radio Zet przypomina, że w barwach bytomian rozegrał 61 meczów w I lidze, by następnie przenieść się do francuskiego US Forbach.

Nie żyje piłkarz i trener Zbigniew Padlikowski

Gdy zakończył karierę jako piłkarz, realizował się jako trener francuskiego amatorskiego klubu FC Creutzberg. Oprócz tego pracował również jako kierowca autobusu. Jako przyczynę śmierci podano problemy zdrowotne, z którymi zmagał się od roku.

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Zbigniewa Padlikowskiego, zawodnika, który w latach 90. wykazał się wielkimi umiejętnościami w naszej drużynie - napisano w komunikacie na profilu US Forbach na Facebooku.

Czytaj także