Polski zespół zaśpiewa hymn USA podczas meczu NBA

Redakcja
11.12.2018  14:30
tulia
tulia Fot: Tadeusz Wypych/REPORTER

To pierwsze takie wyróżnienie dla polskiego wykonawcy. Szczeciński zespół Tulia wykona podczas meczu NBA swoją wersję hymnu Stanów Zjednoczonych. A to wszystko z inicjatywy Marcina Gortata i drużyny Los Angels Clippers, która zagra przeciw Orlando Magic – donosi portal "Teraz Muzyka".

Mecz odbędzie się 6 stycznia 2019 roku na największej hali w Los Angeles. Przeciwko sobie zagrają drużyny LA Clippers (w której gra m.in. Marcin Gortat) i Orlando Magic. 

Tulia, czyli Joanna Sinkiewicz, Dominika Siepa, Patrycja Nowicka i Tulia Biczak wystąpią z okazji Polish Heritage Day. Zaśpiewają aż dwukrotnie. Amerykanie usłyszą hymn USA i autorski utwór zespołu „Pali się”.

Zespół Tulia zasłynął dzięki ludowym wersjom takich hitów jak „Nieznajomy” Dawida Podsiadły czy „Enjoy the Silence” Depeche Mode. W maju tego roku ukazała się debiutancka płyta grupy, zatytułowana po prostu „Tulia”. Na krążku znalazły się covery popularnych piosenek polskich i zagranicznych. W listopadzie zespół wypuścił na rynek wersję deluxe swojej debiutanckiej płyty. Znalazło się na niej 20 utworów, z czego pięć to kompozycje autorskie.

TULIA "Nieznajomy"

TULIA "Enjoy The Silence" 

TULIA "Pali się"

Przeczytaj więcej
Komentarze