18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Oficjalne oświadczenie

Przyczyna śmierci Tiny Turner ujawniona

Wojciech Kozicki
26.05.2023  11:35
Przyczyna śmierci Tiny Turner ujawniona. Oficjalne oświadczenie
Przyczyna śmierci Tiny Turner ujawniona. Oficjalne oświadczenie Fot: PA/Press Association/East News

Tina Turner nie żyje. Właśnie została ujawniona oficjalnie przyczyna śmierci Tiny Turner. Co prawda legendarna wokalistka zmagała się od lat z chorobą, ale…

Śmierć Tiny Turner i nowe informacje. Mediom została przekazana oficjalnie przyczyna śmierci gwiazdy. Przedstawiciel Tiny Turner Bernard Doherty poinformował "Daily Mail", że chociaż artystka od zmagała się z poważną chorobą, to zmarła z przyczyn naturalnych. Odeszła w swoim domu w Küsnacht niedaleko Zurychu w Szwajcarii.

Nie żyje Tina Turner. Choroby i przyczyna śmierci

Media przypominają, że Tina Turner zaczęła chorować już 1978 roku, gdy zdiagnozowano u niej nadciśnienie, ale „nie zmotywowała się do leczenia profilaktycznego”. W wywiadzie dla European Health Kidney Alliance określiła swoje dolegliwości jako „normę, której nie próbuje kontrolować”. 

W 2013 roku Tina Turner przeszła zawał. Kilka lat później u gwiazdy został zdiagnozowany rak jelita, który leczyła homeopatycznie powodujące skutki uboczne i niewydolność nerek. Konieczny był przeszczep.

Gdybym wiedziała, jak nadciśnienie i choroba nerek są ze sobą połączone, oszczędziłabym sobie wiele cierpienia

- przyznała później Tina Turner.

Jak przypominają media, Tina Turner przed przeszczepem nerek przyznawała, że przygotowuje się na śmierć i planuje wspomagane samobójstwo

- przypomina rmf24.pl.

Wielka kariera Tiny Turner. Muzyka i film

Tina Turner urodziła się 26 listopada 1939 r. jako Anna Mae Bullock w pobliżu Brownsville w stanie Tennessee, w USA. Nagrała tak wielkie przeboje jak m.in. „Private Dancer, „We Don’t Need Another Hero”, „The Best”, "Simply the best", „What's Love Got to Do with It”, „Golden Eye”, „Tonight” orazi „I Don’t Wanna Lose You”.

Sprzedała ponad 200 milionów płyt i zdobyła 12 nagród Grammy.  Była niekwestionowaną królową rock and roll i ikoną popkultury. Często śpiewała w duetach z takim gwiazdami rocka jak David Bowie, Mick Jagger, Eric Clapton, Tom Jones i Brian Adams. W 1991 r. została wprowadzona z Ike'iem do Rock And Roll Hall Of Fame.

Kinomani mogą pamiętać występy Tiny Turner w takich filmach, jak "Tommy" Kena Russella, gdzie wcieliła się w postać Królowej Acid, czy "Mad Maxa pod Kopułą Gromu" z 1985 roku, w którym stworzyła bardzo charyzmatyczną postać Cioteczki Entity

- przypomina Filmweb.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje