18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mama Ginekolog

Przyjmowała koleżanki poza kolejką? Teraz może stracić uprawnienia

07.02.2023  11:19
Mama Ginekolog przyjmowała poza kolejką?
Mama Ginekolog przyjmowała poza kolejką? Fot: Instagram mamaginekolog

Od kilku dni media żyją tematem internetowej lekarki-celebrytki, która miała rzekomo przyjmować swoje koleżanki poza kolejką na NFZ. Skargami zajmie się teraz Okręgowa Izba Lekarska.

Niejaka „Mama Ginekolog”, popularna w sieci lekarka, wyznała podczas transmisji na żywo, że zdarza jej się przyjąć swoich znajomych i rodzinę w swoim gabinecie prowadzonym na NFZ poza kolejką. Tłumaczyła, że to sposób na „skrócenie kolejki” i nie widzi w tym nic złego, a taka praktyka jest czymś powszechnym.

Zachowanie to słusznie oburzyło jednak wielu internautów. Od tego czasu Mama Ginekolog (Nicole Sochacki-Wójcicka) tłumaczyła, że została źle zrozumiana. W wolnym czasie przyjmuje wielu pacjentów w trybie nagłym i ponoć bardzo rzadko są to jej znajomi. Wyjaśniła, że jej pacjenci mają jej prywatny numer, pod który mogą dzwonić w razie problemów zdrowotnych. Czy to prawda? Przekonamy się, ponieważ sprawą zajmie się Okręgowa Izba Lekarska.

Mama Ginekolog straci uprawnienia?

Portal Plotek skontaktował się w tej sprawie z Okręgową Izbą Lekarską, aby uzyskać informacje dotyczące działań związanych z Nicole Sochacki-Wójcicką.

W sprawie kontrowersyjnej wypowiedzi lek. Nicole Sochacki-Wójcickiej wpłynęło dziś zgłoszenie do Okręgowego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej, który z całą uwagą i dokładnością rozpatrzy skargę. Co do zasady przyjmowanie pacjentów w ramach środków publicznych pochodzących z NFZ po godzinach pracy lekarza nie powinno mieć miejsca i jest sprzeczne z etyką lekarską

- czytamy w oświadczeniu rzeczniczki Izby Olgi Rasińskiej na portalu Plotek.

Jeśli Izba Lekarska rzeczywiście stwierdzi nieprawidłowości, Mama Ginekolog zostanie ukarana. Co jej grozi? Wszystko zaczynając od upomnienia i nagany, przez karę pieniężną, aż po pozbawienie prawa do wykonywania zawodu.

Olga Rasińska informuje także, że przyjmowanie poza kolejką nie jest powszechną praktyką. „Praktyki nie znajdują potwierdzenia w liczbie zgłoszeń kierowanych OROZ w podobnych sprawach”, mówi rzeczniczka.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje