18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Buzi buzi, pa pa, sio!

Santos zwolniony! Oświadczenie PZPN

Wojciech Kozicki
13.09.2023  18:04
Fernando Santos 13 września zwolniony. PZPN zapowiada wybór nowego selekcjonera reprezentacji
Fernando Santos 13 września zwolniony. PZPN zapowiada wybór nowego selekcjonera reprezentacji Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

Oficjalny komunikat PZPN. Fernando Santos nie jest już selekcjonerem reprezentacji Polski. 13 września został zwolniony. Kto go zastąpi? Czy polska reprezentacja skończy wreszcie "turlać wora" po murawie i zacznie grać w piłkę?

Uff, to koniec polsko-portugalskiej tragikomicznej koprodukcji! Fernando Santos z dniem 13 września przestał być selekcjonerem reprezentacji Polski. Polski Związek Piłki Nożnej na Twitterze wydał oficjalne oświadczenie. Portugalczyk przekazał podziękowania i wyrazy wdzięczności za znakomitą współpracę z polską drużyną, związkiem oraz dobre przyjęcie w Polsce (tu chyba ktoś źle tłumaczył?).

Fernando Santos zwolniony. Oświadczenie PZPN, spijają sobie z dziubków

Szef PZPN Cezary Kulesza podkreślił, że teraz kluczowy dla PZPN jest wybór nowego selekcjonera. Decyzja zostanie podjęta „niebawem” i zapowiedziano prezentację nowego trenera. Łukasz Wachowski zapowiedział, że nazwisko nowego selekcjonera poznamy w przyszłym tygodniu, bo 20 września będzie obradował zarząd PZPN.

Nie wiadomo na jakich warunkach finansowych zwolniono Santosa, ale podobno „PZPN finansowo popłynął”.

Decyzja powinna zapaść jak najszybciej, bo Euro 2024 nam ucieka. Po pięciu meczach eliminacji Euro 2024 Biało-Czerwoni mają na koncie raptem sześć punktów i zajmuje czwarte (przedostatnie) miejsce w grupie E kwalifikacji. Wyprzedzamy tylko Wyspy Owcze.

Dziękuję trenerowi Santosowi za pracę z naszą drużyną narodową i życzę mu powodzenia w kolejnych sportowych wyzwaniach – powiedział prezes PZPN Cezary Kulesza. 

Jak podaje portal sportowefakty.wp.pl, Fernando Santos był selekcjonerem polskiej reprezentacji 232 dni. To najkrótsza selekcjonerska kadencja od 21 lat.

Kto zastąpi Santosa? Potencjalni następcy to Maciej Skorża, Jan Urban i Marek Papszun.

Portugalczyk przychodził do reprezentacji Polski jako wielka gwiazda, ale kompletnie zawiódł. Kadrę poprowadził w zaledwie sześciu meczach. Wygrał towarzysko z Niemcami, a także w eliminacjach Euro 2024 z Albanią i Wyspami Owczymi. Przegrał wszystkie wyjazdowe starcia - z Czechami, Mołdawią i Albanią. Przez to reprezentacja Polski praktycznie straciła szanse na bezpośredni awans do mistrzostw Europy- podsumowuje radiozet.pl.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

logo Tu się dzieje