18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chodzi o alkohol

Sławna aktorka Magdalena C. usłyszała zarzut! Grozi jej olbrzymia kara

19.09.2023  09:14
Magdalena C. z zarzutem za reklamę alkoholu
Magdalena C. z zarzutem za reklamę alkoholu Fot: VIPHOTO/East News

Jedna z najbardziej znanych polskich aktorek, Magdalena C., usłyszała zarzut prokuratorski za reklamę wódki na portalu społecznościowym. Grozi jej grzywna od 10 tys. do pół miliona złotych.

Znana aktorka Magdalena C. usłyszała w prokuraturze zarzut za reklamę wódki na popularnym portalu społecznościowym, informuje się PAP. Może grozić jej grzywna od 10 tysięcy do nawet pół miliona złotych.

Informacje PAP potwierdził rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna. "Przedmiotowe postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście" - poinformował prokurator.

W toku dochodzenia prokurator postanowił przedstawić Magdalenie C. zarzut, że w okresie czerwca do sierpnia 2023 roku, wbrew przepisowi art. 131 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi, prowadziła reklamę napoju alkoholowego w postaci wódki, poprzez udostępnianie swojego wizerunku dla materiałów graficznych i wideo powiązanych z profilem w serwisie Facebook - wyjaśnił prokurator.

Magdalena C. usłyszała zarzut. Aktorce grozi grzywna za reklamę wódki

Prokurator Banna wskazał przy tym, że w materiałach, w których wystąpiła aktorka publiczne rozpowszechniano znaki towarowe oraz symbole graficzne wódki. "W toku przesłuchania w prokuraturze podejrzana odmówiła składania wyjaśnień" – podał.

Przestępstwo prowadzenia reklamy napojów alkoholowych wbrew przepisom ustawy zagrożone jest grzywną w wysokości od 10 tysięcy złotych do nawet pół miliona złotych. "Postępowanie przygotowawcze wszczęte zostało w wyniku zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożonego przez Jana Śpiewaka" - dodał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Ten miejski aktywista w rozmowie z PAP wyraził nadzieję, że aktorka przeprosi i przyzna się do błędu. "Podda się karze i odda pieniądze, jakie zarobiła na kryminalnych reklamach na pomoc dzieciom alkoholików. Sama jest dzieckiem alkoholika, o czym wielokrotnie mówiła publicznie. Wie, ile alkohol zła zrobił jej i tysiącom innych ludzi w Polsce" - powiedział Jan Śpiewak.

Jestem bardzo zadowolony i cieszę się, że warszawska prokuratura poważnie traktuje sprawy reklamy alkoholu. Liczę na to, że będzie kolejny krok w walce z nielegalnymi reklamami alkoholu, które zalewają Polskę - dodał Śpiewak.

Informację przekazała Polska Agencja Prasowa.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje