18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

„Nie wróci do domu na dniach”

Stan zdrowia Marty Kubackiej. Dawid ujawnia: „Nie wróci do domu”

04.04.2023  13:03
Najnowsze informacje o zdrowiu Marty Kubackiej
Najnowsze informacje o zdrowiu Marty Kubackiej Fot: Geir Olsen/Associated Press/East News, Instagram

W najnowszym wywiadzie dla portalu WP Sportowe Fakty Dawid Kubacki ujawnił stan zdrowia żony Marty Kubackiej i powiedział, że nie wróci ona prędko do domu.

W poniedziałek 20 marca Dawid Kubacki przekazał wieść, że kończy swój sezon sportowy 2022/2023 i wraca do Polski, aby zaopiekować się chorą żoną. Marta Kubacka wciąż przebywa w zabrzańskim szpitalu z powodów kardiologicznych, lecz jej stan jest stabilny i poprawia się. Od czasu, gdy zaczął się ten dramat, Dawid udzielił kilku wywiadów. W najnowszym dla portalu WP Sportowe Fakty ujawnił najnowsze informacje o stanie zdrowia Marty Kubackiej.

Biorąc pod uwagę to, przez co przeszła, teraz jej stan jest obiecujący

- mówił Kubacki dla portalu Wirtualnej Polski.

Najnowsze informacje o stanie zdrowia Marty Kubackiej

W wywiadzie dla WP Sportowe Fakty Dawid Kubacki ujawnił nowe informacje o Marcie Kubackiej i jej stanie zdrowia.

Przed nami jeszcze spory kawałek drogi, ale lekarze wykonali ogromną pracę, żeby pomóc Marcie i teraz mówią, że parametry pracy jej serca w krótkim czasie bardzo szybko się poprawiły, co rzadko się zdarza. Są już blisko ogólnie przyjętej normy. Rehabilitacja przynosi zauważalne efekty. Rzeczy, które jeszcze kilka dni temu były dla żony problematyczne, teraz nie są. To będzie jednak długotrwała rehabilitacja, nawet jak już wrócimy do domu, wciąż będzie przed nami wiele pracy. Najważniejsze jednak, że w ogóle możemy się nad tym zastanawiać

- powiedział skoczek narciarski.

Ocenił też, czy Marta Kubacka może wkrótce wrócić do domu. Kobieta ma być w coraz lepszym stanie, ale powrót do pełni zdrowia zajmie jej jeszcze trochę czasu. Napawa optymizmem to, że rehabilitacja to kwestia nie miesięcy, lecz tygodni.

Żona nie wróci do domu na dniach, jest to raczej kwestią tygodni. Ale nie miesięcy i to jest dla nas budujące. Mamy nadzieję, że czwartą rocznicę ślubu, którą będziemy mieli 1 maja, poświętujemy już w domu

- zdradził Dawid Kubacki.

Skoczek podziękował także personelowi medycznemu, który zajął się jego żoną w tym najtrudniejszych chwilach, oraz całej rodzinie, która pomogła przy dzieciach.

Bardzo dziękuję lekarzom ze szpitala, w którym przebywa Marta, za otoczenie jej doskonałą opieką. Jestem też ogromnie wdzięczny naszej rodzinie, która w tym trudnym czasie jest dla nas oparciem. Dzięki temu, że najbliżsi zajęli się opieką nad naszymi dziećmi, ja mogę być przy Marcie i ją wspierać

- powiedział w wywiadzie dla WP Sportowe Fakty.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje