Oceń
Stanisław Tym to legenda polskiego kina i kabaretu. Aktor z filmu „Miś” przy okazji urodzin ujawnił, że walczył z nowotworem. By ratować mu życie, konieczna było usunięcie ważnego organu.
Stanisław Tym początkowo swoją przyszłość wiązał z chemią i przetwórstwem po studiach na Politechnice Warszawskiej i SGGW. Chociaż na Wydziale Aktorskim PWST nie uzyskał dyplomu aktora przez dykcję, finalnie został wielkim aktorem. Kultowe i najlepsze polskie komedie to właśnie role Stanisława Tyma. Uświetnił swoim talentem takie produkcje jak „Rejs”, „Miś”, „Cafe pod Minogą”, „Poszukiwany, Poszukiwana”, „Nie ma róży bez ognia”, „Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz”, „Rozmowy kontrolowane”, „40-latek”. Niestety, Mistrz miał problemy ze zdrowiem i stoczył walkę o życie.
Stanisław Tym chory na raka. Usunięcie żołądka i powrót do zdrowia
Stanisław Tym w poniedziałek 17 lipca skończył 86 lat. W jednym z wywiadów wyznał, że przeszedł raka żołądka i dawano mu tylko 3% szans na przeżycie. Aby uratować życie Stanisława Tyma konieczne było usunięcie żołądka. Zdecydował się na zabieg, a nowy żołądek wykonano z jelita cienkiego.
Tym z nowym organem żyje już od około dwóch dekad. W czasie choroby największym wsparciem aktora była jego ówczesna żona – Anna Tym. Kilka dni temu na jaw wyszło, że kobieta zmarła na początku lipca tego roku. Publika dowiedziała się jednocześnie, że Stanisław i Anna Tymowie rozstali się już jakiś czas temu. Zrobili to w tajemnicy- podaje Radio ZET.
Kariera Stanisława Tyma. Nie tylko filmy Barei
Stanisław Tym to nie tylko aktor filmowy i teatralny. Był bramkarzem i szatniarzem w klubie „Stodoła”, gdzie następnie występował w kabarecie. W latach 1960–1972 był aktorem, autorem i reżyserem oraz dyrektorem warszawskiego Studenckiego Teatru Satyryków. W latach 1966–1970 był współautorem tekstów i aktorem kabaretów Owca, Dudek, Lopek i Wagabunda. W 2005 ukazał się zbiór jego tekstów i rysunków pt. Mamuta tu mam.
Stanisław Tym to autor wielu sztuk teatralnych i skeczy, w tym „Ucz się Jasiu” z Kabaretu Dudek. Skecz wykonywali Jan Kobuszewski, Wiesław Gołas i Wiesław Michnikowski. Tworzył słuchowiska radiowe oraz scenariusze do filmów Barei. Ostatnio angażował się w politykę. Został członkiem komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego przed przyspieszonymi wyborami prezydenckimi 2010
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku
Oceń artykuł
Tu się dzieje
