18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Akcja internautów

Tak internauci pomagają Marcie Kubackiej. Każdy może się przyłączyć

24.03.2023  12:29
Jak można pomóc Marcie Kubackiej?
Jak można pomóc Marcie Kubackiej? Fot: Instagram

Żona skoczka narciarskiego Dawida Kubackiego przebywa w szpitalu w Zabrzu. Marta Kubacka cierpi na problemy kardiologiczne i walczy o życie. Internauci wymyślili akcję, która ma na celu wsparcie rodziny Kubackich w tych ciężkich chwilach.

Marta Kubacka walczy o życie w zabrzańskim szpitalu. Żona skoczka narciarskiego Dawida Kubackiego cierpi na problemy kardiologiczne. Sportowiec opublikował w poniedziałek oświadczenie, w którym poinformował o całej sytuacji i ogłosił, że rezygnuje z dalszej części sezonu 2022/2023.

Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu ale nie to jest teraz najważniejsze

- napisał Dawid Kubacki na Instagramie.

Cała Polska wspiera Kubackich

Głos w sprawie dramatu, który rozgrywa się w rodzinie Kubackich zabrali m.in. Adam Małysz i Apoloniusz Tajner.

Powiem szczerze, że jak się dowiedziałem, to nogi aż mi się ugięły. Jest to bardzo trudna sytuacja. Chyba nie ma osoby z naszego środowiska, której by to nie dotknęło. Większość z nas bardzo dobrze Dawida zna i bardzo dobrze zna żonę Dawida. Także to jest niezmierna tragedia

- powiedział Małysz, prezes PZN.

Skala wsparcia dla Dawida jest ogromna. Myślę, że to jest odruch związany z trudną sytuacją osobistą któregoś z zawodników i to jest zupełnie normalne. Takie sytuacje nie zdarzają się na szczęście zbyt często, ale kiedy już, to jest to traktowane ze zrozumieniem i próbami wsparcia

- mówił Tajner w „Fakcie”.

Żona Kamila Stocha zaapelowała natomiast do Polaków, aby oddawali krew w najbliższych punktach krwiodawstwa.

Wzruszająca akcja internautów. Każdy może się przyłączyć

Wielu internautów, choć nie zna osobiście Marty Kubackiej, poruszonych jest jej losem. Ludzie w mediach społecznościowych łączą się więc we wspólnej modlitwie za rodzinę Kubackich.

Dostałam taką prośbę: PROŚBA O MODLITWĘ W INTENCJI RODZINY KUBACKICH. W moim szpitalu leży Marta Kubacka, żona naszego skoczka narciarskiego - Kubackiego Dawida. Jest w makabrycznym stanie. Proszę Cię, roześlij intencje modlitewne, o jej uzdrowienie. Ma 32 lata. (…) W BOGU CAŁA NADZIEJA! Powyższa intencja jest bardzo pilna!

- piszą internauci na Facebooku, podając dalej tę religijną wiadomość.

Każda osoba, która uważa, że Kubackim może w tej trudnej chwili pomóc szczera modlitwa, jest zachęcana do udostępniania tej wieści w internecie.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także