18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat w rodzinie skoczka

Thurnbichler szczerze o sytuacji Kubackich. „Wiele znaków zapytania”

05.04.2023  11:31
Stan zdrowia Marty Kubackiej, nowe informacje o rodzinie skoczka
Stan zdrowia Marty Kubackiej, nowe informacje o rodzinie skoczka Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER, Instagram

W rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty Thomas Thurnbichler podsumował sezon 2022/2023 w skokach narciarskich i skomentował sytuację w rodzinie Kubackich.

To był pierwszy rok pracy Thomasa Thurnbichlera jako trenera polskiej kadry skoczków narciarskich. Po zakończonych zmaganiach sportowych trener udzielił wywiadu portalowi WP Sportowe Fakty. Opowiedział tam także o sytuacji w rodzinie Kubackich. Jego zdaniem największy wpływ na wydarzenia sportowe miała sytuacja Dawida Kubackiego i jego chorej żony. „Sytuacja Dawida. Nikt nie wiedział, co się dzieje, każdy miał w głowie wiele znaków zapytania”, mówił Austriak.

Dawid Kubacki w poniedziałek 20 marca ogłosił, że wycofuje się z dalszych zmagań sportowych w sezonie i wraca do Polski, aby pomóc swojej chorej żonie. Marta Kubacka trafiła do szpitala w Zabrzu z powodów kardiologicznych i „walczyła o życie”. Teraz jej stan jest stabilny i kobieta wraca do zdrowia.

Thomas Thurbichler ujawnia szczegóły sytuacji w rodzinie Kubackich

Trener polskiej kadry Thomas Thurnbichler przyznał, że dramat w rodzinie Kubackich miał ogromny wpływ na całą drużynę skoczków.

Jesteśmy z nim blisko i choroba jego żony zszokowała wszystkich w drużynie. Część osób zna go już pewnie od 20 lat, Kamil, nasi serwismeni, fizjoterapeuta. Każdy miał w głowie wiele znaków zapytania, bo tak naprawdę nikt nie wiedział, co się dzieje

- mówił trener Thurnbichler dla WP Sportowe Fakty.

Zdradził też, jak drużyna zareagowała na pozytywne wieści o zdrowiu Marty Kubackiej.

Dobre wieści nadeszły w dzień konkursu drużynowego w Lahti. Były ogromną ulgą dla wszystkich. Cała ekipa spędza ze sobą mnóstwo czasu w przeciągu roku, wszyscy są zżyci i traktuje się to jako tragedię przyjaciela

- opowiedział austriacki trener.

Dawid Kubacki udzielił wcześniej wywiadu stacji Eurosport, gdzie opowiedział o stanie zdrowia Marty Kubackiej.

Najważniejsze jest to, że serducho wróciło do swojej pracy. Bije samodzielnie. Parametry medyczne, które na początku bardzo kiepsko rokowały, dość szybko zaczęły się poprawiać. Lekarz stwierdził, że tak szybki powrót do wartości zbliżonych do normy ze stanu, w jakim ona była, skategoryzowałby jako cud. Tak szybko się to stało

- mówił Kubacki w Eurosporcie.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje