18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Gdybym wiedziała..."

Tina Turner była ciężko chora. "Wiedziała, że umrze"

Wojciech Kozicki
25.05.2023  09:31
Tina Turner byla ciężko chora. Radio ZET: "Wiedziała, że umrze"
Tina Turner byla ciężko chora. Radio ZET: "Wiedziała, że umrze" Fot: Ralph Dominguez/MediaPunch/Associated Press/East News

Tina Turner nie żyje. Legendarna wokalistka zmarła z powodu ciężkiej choroby w wieku 83 lat. Jak podaje Radio ZET, „gwiazda wiedziała, iż umrze”. Jej kariera muzyczna i filmowa to także historia poważnych problemów zdrowotnych.

Nie żyje Tina Turner. Choć oficjalnie przyczyna śmierci nie została podana, to przyczynił się do niej nie tylko podeszły wiek, ale też choroba. Jak podaje Radio ZET,  legendarna wokalistka „jeszcze dwa miesiące temu publicznie przyznała, że powinna była lepiej dbać o swoje zdrowie”.

Nie żyje Tina Turner. Choroby i przyczyna śmierci

Media przypominają, że Tina Turner zaczęła chorować już 1978 roku, gdy zdiagnozowano u niej nadciśnienie, ale „nie zmotywowała się do leczenia profilaktycznego”. W wywiadzie dla European Health Kidney Alliance określiła swoje dolegliwości jako „normę, której nie próbuje kontrolować”.

W 2013 roku Tina Turner przeszła zawał. Kilka lat później u gwiazdy został zdiagnozowany rak jelita, który leczyła homeopatycznie powodujące skutki uboczne i niewydolność nerek. Konieczny był przeszczep.

Gdybym wiedziała, jak nadciśnienie i choroba nerek są ze sobą połączone, oszczędziłabym sobie wiele cierpienia

- przyznała później Tina Turner.

Wielka kariera Tiny Turner. Muzyka i film

Tina Turner urodziła się 26 listopada 1939 r. jako Anna Mae Bullock w pobliżu Brownsville w stanie Tennessee, w USA. Nagrała tak wielkie przeboje jak m.in. „Private Dancer, „We Don’t Need Another Hero”, „The Best”, "Simply the best", „What's Love Got to Do with It”, „Golden Eye”, „Tonight” orazi „I Don’t Wanna Lose You”.

Sprzedała ponad 200 milionów płyt i zdobyła 12 nagród Grammy.  Była niekwestionowaną królową rock and roll i ikoną popkultury. Często śpiewała w duetach z takim gwiazdami rocka jak David Bowie, Mick Jagger, Eric Clapton, Tom Jones i Brian Adams. W 1991 r. została wprowadzona z Ike'iem do Rock And Roll Hall Of Fame.

Kinomani mogą pamiętać występy Tiny Turner w takich filmach, jak "Tommy" Kena Russella, gdzie wcieliła się w postać Królowej Acid, czy "Mad Maxa pod Kopułą Gromu" z 1985 roku, w którym stworzyła bardzo charyzmatyczną postać Cioteczki Entity

- przypomina Filmweb.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także