18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Legenda telewizji

Tragiczne wieści z Wielkiej Brytanii. Nie żyje gwiazda „Top Gear”

15.11.2022  14:22
Nie żyje Sue Baker
Nie żyje Sue Baker Fot: Martyn Jandula/Shutterstock

W wieku 67 lat zmarła prezenterka „Top Gear” Sue Baker. Do końca walczyła z chorobą neuronu ruchowego. Wystąpiła w 113 odcinkach popularnego programu motoryzacyjnego.

O śmierci Sue Baker poinformowała jej rodzina we wzruszającym oświadczeniu.

Z wielkim smutkiem dzielimy się wiadomością o odejściu Sue. Kochająca matka Iana i Hannah, kochająca babcia Toma i George’a, wspaniała teściowa Lucy. Odeszła dziś rano w domu z rodziną. Była utalentowaną i płodną pisarką, charyzmatyczną prezenterką telewizyjną i namiętną miłośniczką zwierząt. Miała życie i karierę, której wielu mogłoby pozazdrościć, ale robiła to wszystko z takim wdziękiem, że była podziwiana i szanowana przez wszystkich, którzy ją znali

- możemy przeczytać.

Kim była Sue Baker?

Sue Baker dołączyła do programu „Top Gear” w 1980 roku, czyli w czwartym sezonie popularnej serii. Odeszła dopiero, gdy zastąpił ją Jeremy Clarkson. Łącznie Sue Baker poprowadziła 113 odcinków flagowego produktu BBC.

Sue Baker była jedną z kluczowych postaci dziennikarstwa motoryzacyjnego we Wielkiej Brytanii. Po „Top Gear” Baker tworzyła i prowadziła Motor Racing News Service i przez 13 była redaktorką sekcji motoryzacji w magazynie Observer. Później była dziennikarką niezależną.

Do rodziny dziennikarki spływają kondolencje z całego świata. Redaktorka działu motoryzacji w Sunday Independent Geraldine Herbert pożegnała Sue Baker słowami:

Jestem głęboko zasmucona wiadomością o śmierci Sue Baker. Byłą cudowną osobą, błyskotliwą dziennikarką i serdeczną przyjaciółką. (…) przetarła szlak kobietom w męskim świecie

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także