Oceń
Dawid Kubacki wycofał się z zawodów sportowych w tym sezonie skoków narciarskich z powodu choroby żony. Jego pierwszy trener ujawnił w rozmowie z i.pl, co wie na temat zdrowia Marty Kubackiej.
Dawid Kubacki ogłosił w poniedziałek 20 marca, że wycofuje się z dalszego udziału w zawodach sezonu 2022/2023 w skokach narciarskich. Jego żona, Marta Kubacka, trafiła do szpitala w Zabrzu z przyczyn kardiologicznych. Kilka dni później, na swoim Instagramie, Dawid poinformował, że z Martą jest coraz lepiej i jest stabilna. „Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia”, napisał skoczek.
Do sprawy odniósł się m.in. Adam Małysz, obecny szef Polskiego Związku Narciarskiego. Powiedział, że „nogi się pod nim ugięły”, gdy usłyszał dramatyczne wieści o Marcie Kubackiej.
Powiem szczerze, że jak się dowiedziałem, to nogi aż mi się ugięły. Jest to bardzo trudna sytuacja. Chyba nie ma osoby z naszego środowiska, której by to nie dotknęło. Większość z nas bardzo dobrze Dawida zna i bardzo dobrze zna żonę Dawida. Także to jest niezmierna tragedia
- powiedział Adam Małysz w rozmowie z „Faktem”.
Józef Jarząbek o Marcie Kubackiej. Jaki jest stan zdrowia żony Dawida?
W rozmowie z portalem i.pl Józef Jarząbek, pierwszy trener Dawida Kubackiego opowiedział o tym, jaka jest jego wiedza w tej sprawie. Wywiad ma związek z weekendowymi zmaganiami w Planicy, ostatnim konkursie w skokach narciarskich tego sezonu. Przez to, że Dawid wycofał się z turnieju, może stracić trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.
Młoda dziewczyna, mam nadzieję, że wróci do zdrowia. Słyszę, że jest lepiej z Martą, ale nie mam odwagi zadzwonić do Dawida i zapytać osobiście. Nie potrafię też zadzwonić do jego rodziców, choć mamę Dawida znam bardzo dobrze, współpracowaliśmy przecież przez osiem lat. Na pewno to dla wszystkich trudna i stresująca sytuacja, najbliżsi przeżywają ją we własnym gronie. W tym momencie Dawid na pewno nie myśli o trenowaniu, o sporcie ani o stratach finansowych
- powiedział Józef Jarząbek dla i.pl.
Dawid Kubacki może otrzymać mniejszą premię od PZN, jeśli straci trzecie miejsce. Przed wycofaniem się z zawodów zajmował miejsce drugie, ale obecnie zajmuje je już Austriak Stefan Kraft.
Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na
.
Oceń artykuł