18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Thomas Thurnbichler komentuje

Trener Kubackiego ujawnił najnowsze szczegóły. „To coś więcej”

27.03.2023  16:05
Thomas Thurnbichler mówi o Kubackich
Thomas Thurnbichler mówi o Kubackich Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER, Instagram

Polski skoczek narciarski Dawid Kubacki tydzień temu poinformował o tym, że musi wycofać się z zawodów w tym sezonie z powodu choroby żony. Polska reprezentacja musi radzić sobie bez niego, a teraz trener kadry Thomas Thurnbichler skomentował występy Polaków i to, jak poradzili sobie bez Dawida.

W poniedziałek 20 marca Dawid Kubacki ogłosił, że wycofuje się z dalszego udziału w zawodach w skokach narciarskich z powodu choroby żony. Marta Kubacka przebywa w szpitalu w Zabrzu i walczy o życie w związku z problemami kardiologicznymi.

Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu ale nie to jest teraz najważniejsze

- napisał Kubacki na Instagramie.

Cała Polska połączyła się we wsparciu dla całej rodziny, a głos w sprawie zabrał m.in. Adam Małysz, prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Powiem szczerze, że jak się dowiedziałem, to nogi aż mi się ugięły. Jest to bardzo trudna sytuacja. Chyba nie ma osoby z naszego środowiska, której by to nie dotknęło. Większość z nas bardzo dobrze Dawida zna i bardzo dobrze zna żonę Dawida. Także to jest niezmierna tragedia. Człowiek czasem nie docenia tego, co ma. Dopiero, jak coś się wydarza, to zaczyna myśleć o tych rzeczach, które mogą się wydarzyć. Niestety człowiek docenia, co ma, gdzieś dopiero po jakimś nieszczęściu

- powiedział Małysz w rozmowie z „Faktem”.

Dramat Marty Kubackiego. Komentarz Thomasa Thurnbichlera

Reprezentacja Polski radzić sobie musi bez Dawida Kubackiego. W konkursie drużynowym Pucharu Świata w Lahti udało nam się zająć trzecie miejsce. Ten sukces Thomas Thurnbichler zadedykował Marcie i Dawidowi Kubackim. Odniósł się również do ostatnich pozytywnych informacji o stanie zdrowia kobiety.

Rano otrzymaliśmy pozytywne informacje i to była świetna wiadomość dla drużyny. To dodało dodatkowej motywacji. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozytywnych wieści na temat sytuacji zdrowotnej żony Dawida

- mówi trener polskiej kadry w „Eurosporcie”.

Thurnbichler stwierdził także, że polscy skoczkowie skakali w Lahti dla Kubackich, a właściwie, że „było to nawet coś więcej”.

To był bardzo dobry dzień. Nikt nie popełnił wielu błędów, a to bardzo ważne w tak zaciętym konkursie. Piotr Żyła wraca na właściwe tory, Paweł Wąsek oddał dwa stabilne skoki, to samo Aleksander Zniszczoł. Kamil Stoch też w końcu złapał to, nad czym pracowaliśmy

- skomentował ostatnie występy Thurnbichler.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także