Ostra krytyka

Węgiel atakowana przez Radio Maryja. Afera przez aborcję

Wojciech Kozicki
27.03.2023  13:07
Radio Maryja kontra Roksana Węgiel. Krytyka za wypowiedź o aborcji u Kuby Wojewódzkiego w TVN
Radio Maryja kontra Roksana Węgiel. Krytyka za wypowiedź o aborcji u Kuby Wojewódzkiego w TVN Fot: Artur Zawadzki/REPORTER/East News, WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Roksana Węgiel zaatakowana. Radio Maryja otwarcie krytykuje Roxie za wypowiedzi o aborcji u Kuby Wojewódzkiego. Media Tadeusza Rydzyka idą na wojnę z nastoletnią gwiazdą?

Roksana Węgiel skrytykowana za słowa o aborcji w programie Kuby Wojewódzkiego. Radio Maryja publicznie uderzyło w Roxie. Publicysta Wojciech Grzywacz w felietonie na stronie rozgłośni Rydzyka poddał w wątpliwość moralność Roksany Węgiel. Uważa, że być może nie powinna deklarować się, że jest katoliczką.

Zastanawiać też może to, jak to się spina w głowie osoby, która nie raz mówiła głośno o swojej wierze, dawała jej świadectwo i występowała np. na festiwalach muzyki chrześcijańskiej. Trzeba to docenić, choć niestety słowa o tzw. aborcji bardzo wiele z tego dobra mogą przekreślić - czytamy na stronie Radia Maryja.

Radio Maryja o Roksanie Węgiel. Ostra krytyka

Wojciech Grzywacz stwierdził, że „kościół i Pismo Święte nie są sklepem samoobsługowym, w którym każdy wybiera sobie to, co mu się podoba jak towary”. Powołał się na słowa ks. kard. Josepha Ratzingera, ale zaznaczył, że nie chce robić z Roksany Węgiel wroga publicznego numer jeden. Podejrzewa, że Roxie na użytek swojej popularności próbuje pogodzić skrajne stanowiska i nikogo do siebie nie zrazić w myśl powiedzenia „Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek”.

Wierząca Roksana Węgiel o aborcji i Wojewódzkiego

Przypominamy, że Roksana Węgiel deklaruje się jako osoba wierząca i występuje nawet na festiwalach muzyki chrześcijańskiej. Jednak u Kuby Wojewódzkiego powiedziała, że Bóg dał ludziom wolną wolę, więc w kwestii aborcji „nie powinno się nikomu niczego zabraniać”. Później w programie Karola Paciorka dodała, że sama nie zrobiłaby aborcji.

Roksana Węgiel narazi się środowiskom katolickim? Nieoficjalnie mówi się, że to za swój zaostrzony wizerunek i odważne zdjęcia straciła pracę w TVP. Kariera 18-letniej Węgiel zmierza w intrygującym kierunku.

Ja zawsze otwarcie mówiłam o swoich wartościach. Dla mnie to jest bardzo ważne, nigdy się z tym nie kryłam. Jestem katoliczką, ale uważam, że Bóg dał nam wolną wolę i jak zadano mi pytanie o aborcję, to uważam, że nie powinno się nikomu niczego zabraniać – powiedziała Roksana Węgiel u Kuby Wojewódzkiego.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także