18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wiśniewski cienko śpiewa

Koniec Wiśniewskiego? Polsat nie chce go na sylwestrze

Wojciech Kozicki
20.11.2023  10:49
Wiśniewski potwierdza - przez wyrok przeboje Ich Troje w sylwestra w Polsacie nie zabrzmią
Wiśniewski potwierdza - przez wyrok przeboje Ich Troje w sylwestra w Polsacie nie zabrzmią Fot: Polska Press/East News

Michał Wiśniewski i kolejne kłopoty. Wyrok, długi, więzienie, pożyczka w SKOK… na tym jednak nie koniec. Afera z wyrokiem zbiera żniwo, zarobki Wiśniewskiego boleśnie spadną. Nie zagra na sylwestrze Polsatu.

Michał Wiśniewski otrzymał kolejny cios. Sąd niedawno wydał wyrok więzienia ws. wyłudzenia pożyczki w SKOK. Dotychczas hojne media odwrócą się od lidera Ich Troje? Jak podaje „Fakt”, Polsat nie chce Michała Wiśniewskiego na swojej imprezie sylwestrowej.

Sylwester Polsatu. Michał Wiśniewski nie zagra

Jak wynika z publikacji „Faktu”, Michał Wiśniewski za kilkuminutowy występ w sylwestra zarabiał w Polsacie nawet 60 tysięcy złotych. Lider Ich Troje twierdzi, że chociaż sąd go skazał, to jest niewinny. Najwyraźniej w oczach sponsorów jego zapewnienia nie są warte złamanego grosza.

Chcę powiedzieć o tym, że na ten moment nie mogę się odzywać w sprawie, która mnie spotkała. Jej reperkusje są ogromne. Mówiąc o reperkusjach, przykro mi to stwierdzić, ale pierwszy raz od kilkunastu lat nie będzie mnie na Sylwestrze w Polsacie. Bardzo mi przykro, mam nadzieję, że ta sprawa się wyjaśni wcześniej, czy później i gdzieś tam znowu się pojawię, ale pamiętajcie, że w dalszym ciągu gramy koncerty 

- oświadczył Michał Wiśniewski.

Chociaż Michał Wiśniewski zapowiadał koniec Ich Troje, teraz ogłosił, że jednak będzie nowa płyta. Jacek Łągwa miał mu już przesłać pierwsze piosenki. Czyżby na szybko trzeba było zarobić?

Michał Wiśniewski skazany na więzienie. Wyrok sądu i długi

Michał Wiśniewski za wyłudzenie 2,8 mln zł pożyczki ze SKOK Wołomin został nieprawomocnie skazany na pozbawienie wolności. Wydał oświadczenie w którym zapewnił, że „zniesie odsiadkę z godnością”. W oświadczeniu podkreślił, że jest niewinny i zaapelował do dziennikarzy, by się nad nim nie pastwili, bo „może ich dopaść zła karma”.

Jak przypomina Radio ZET, piosenkarz wziął pożyczkę w SKOK-u opiewającą na kwotę 2,8 miliona złotych, podając fałszywe informacje o dochodach. Błędnie poinformował też o zarobkach swojej ówczesnej żony Marty „Mandaryny” Mandrykiewicz, która została jego poręczycielką. Prokuratura stwierdziła, że muzyk wciąż nie spłacił zadłużenia. Jak informuje O2.pl. sędzia poinformował, że aktualnie zadłużenie Michała Wiśniewskiego wynosi 2 mln 901 tys. 7 zł i 20 groszy, do spłaty pozostał kapitał w wysokości 1 mln 650 tys. zł.

Jak podaje O2.pl, „byłe żony Wiśniewskiego pomagały mu spłacać zaciągnięty kredyt”, co podano podczas odczytywania uzasadnienia wyroku. Ania Świątczak wpłaciła w sumie 210 tys. złotych i straciła mieszkanie, o czym informuje Super Express. Jak doprecyzowuje Fakt, "Anna Świątczak dokonała dwóch przelewów na rzecz kredytu zaciągniętego przez 51-latka. Trzecia żona muzyka wpłaciła 119 tys. zł, a później 91 tys. złotych".

Anna Wiśniewska te środki pozyskała z kredytu pochodzącego ze SKOK-u w Wołominie, który wzięła jako kredyt hipoteczny, gdzie obciążyła hipoteką swoje mieszkanie. W rezultacie zmuszona była sprzedać to mieszkanie, które stanowiło jej majątek odrębny. Nastąpiło klasyczne rolowanie kredytu, gdyż jeden kredyt został spłacany kolejnym- powiedział sędzia Tomasz Kosiński. ("Super Express")

Ujawniono również, że Dominika Tajner spłaciła 143 tys. zł kredytu wokalisty. Co więcej, okazało się, że Michał Wiśniewski w 2013 roku zarobił jedynie 35 tysięcy złotych brutto, więc nie miałby możliwości spłacenia kredytu z własnych zarobków. Finalnie Dominika Tajner usłyszała zarzuty w związku z zaciągniętym kredytem. Oskarżono ją, że "ubiegając się o wsparcie finansowe przedłożyła nierzetelne oraz nieprawdziwe pisemne oświadczenia dotyczące uzyskiwanych przez nią dochodów".

51-letni Michał Wiśniewski zarobił gigantyczną fortunę, ale jak sam przyznał przepuścił ponad 40 milionów złotych. Kilka lat temu lider zespołu Ich Troje ogłosił bankructwo, ale jednocześnie wybudował nowy imponujący dom.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku

ICH TROJE - PRAWO | TELEDYSK (OFFICIAL VIDEO)

logo Tu się dzieje