Ktoś opuści za to TVN?

Wyniki oglądalności "Big Brothera" zaskakują

Wojciech Kozicki
09.04.2019  08:14
"Big Brother" - oglądalność może niektórych zaskoczyć
"Big Brother" - oglądalność może niektórych zaskoczyć Fot: Piotr Molecki/East News

„Big Brother” wywołuje skrajne emocje, a raczej... ich brak. Uczestnicy nie są tak charyzmatyczni jak niegdyś Gulczas, Klaudiusz i Dzięcioł. Skandali nie ma, jak na razie ujawnił się jeden gej, panowie sikają na siedząco, a kobiety w programie niechętnie kąpią się nago. Jakie są więc wyniki oglądalności?

Wyniki oglądalności „Big Brothera” od 17 marca nie są tak szałowe jak zapewne niektórzy się spodziewali. Jak podają „Wirtualne Media”, dom Wielkiego Brata codziennie o godzinie 20:00 podgląda średnio 1.03 miliona widzów. Niedzielny program „Big Brother Tydzień” przyciąga przed ekrany ponad 800 tys. widzów. „Big Brother Nocą” to już najwyraźniej jedynie grupa osób, które nie mogą zasnąć – jedynie 259 tys. widzów.

Big Brother - sukces czy porażka?

TVN7 uważa „Big Brothera” za sukces. Wiceprezes i dyrektor programowy Grupy TVN i Discovery Polska Edward Miszczak został zapytany o kontynuację reality show, ale twierdzi, że jeszcze za wcześnie na takie deklaracje.

Na wirtualnemedia.pl można przeczytać, że oglądalność na poziomie 1 miliona widzów przekłada się na 6,48 procent udziału w rynku. Choć nie jest to wynik imponujący, „Big Brother” i tak zapewnia TVN7 wyższe wyniki względem długookresowych udziałów stacji.

Nowy „Big Brother” wystartował 17 marca, więc ma jeszcze czas, by się rozkręcić. Ma potrwać 91 dni i zakończyć się 16 czerwca. Czy jednak do tej pory ktokolwiek zostanie w domu w Gołkowie? Niektórzy uczestnicy sami decydują się odejść, a kapiąca się nago Zając nie budzi emocji jak niegdyś Frytka.Zadania takie jak np. rozmawianie z roślinami to nie recepta na sukces.

Nowa edycja miała być powiewem świeżości, a zdaniem internautów po prostu wieje nudą.

Produkcja celowo zaplanowała dni bez zadań, by sprowokować ich do kreatywnego szukania rozwiązań, a także do skupienia na sobie i innych uczestnikach - powiedziała współprowadząca program Małgorzata Ohme. (wirtualnemedia.pl)

Przeczytaj więcej
Komentarze