18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Skoczkowie wspierają Kubackich

Wzruszający wpis Piotra Żyły. Jego wiadomość dotyczy Marty Kubackiej

28.03.2023  18:39
Marta Kubacka stan zdrowia, nowe informacje
Marta Kubacka stan zdrowia, nowe informacje Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER, Instagram

W jednym z ostatnich wpisów na Instagramie Piotr Żyła zwrócił się bezpośrednio do rodziny Kubackich ze słowami wsparcia. Marta Kubacka, żona skoczka Dawida Kubackiego, przebywa wciąż w szpitalu z powodów kardiologicznych.

Dawid Kubacki musiał zakończyć swój udział w zawodach w skokach narciarskich w tym sezonie z powodu stanu zdrowia jego żony Marty. Kobieta przebywa w szpitalu w Zabrzu z powodów kardiologicznych. Dawid Kubacki poinformował o wszystkim na swoim koncie na Instagramie w poniedziałek 20 marca.

Moja żona Marta wylądowała w szpitalu z przyczyn kardiologicznych, jej stan jest ciężki i lekarze walczą o jej życie. Jest w dobrych rękach, to silna dziewczyna, wiem że będzie walczyła. Oczywiście to dla mnie koniec sezonu ale nie to jest teraz najważniejsze

- napisał.

Natomiast w sobotę ogłosił, że z Martą jest coraz lepiej.

Ostatni czas był dla naszej rodziny czymś bardziej nieprzewidywalnym niż skoki narciarskie. Na żadnych zawodach nie stresowałem się tak, jak słysząc ciągły dźwięk z aparatur monitorujących funkcje życiowe mojej żony. Dziś dzień zawodów, a dla nas pierwsze zwycięstwo. Marta jest stabilna i każdy dzień przynosi jakiś postęp. Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia

- czytamy na Instagramie Dawida Kubackiego.

Wiadomość Piotra Żyły dla Kubackich

W tę sobotę polskim skoczkom udało się odnieść spory sukces na konkursie w Lahti. Choć nie było z nimi Dawida Kubackiego, nasza kadra poradziła sobie bardzo dobrze i stanęła na podium, zajmując trzecie miejsce. Wówczas koledzy z drużyny Dawida zdobyli się na wzruszający gest.

Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek i Aleksander Zniszczoł zapozowali do wspólnego zdjęcia po zajęciu trzeciego miejsca na podium podczas turnieju w fińskim Lahti. Skoczkowie pokazali dłońmi znak serca, dedykując je oraz swój sukces Marcie i Dawidowi Kubackim.

No i pięknie podium jest. I serduszka dla Marty Kubackiej i Dawida Kubackiego

- napisał na Instagramie Piotr Żyła.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na 

.

Czytaj także