Oskarżenia o pedofilię

Lord Kruszwil usunięty z YouTube'a. Zajmie się nim policja

Wojciech Kozicki
07.06.2019  16:59
Youtuber Lord Kruszwil stracił kanał na YouTube - prokurator sprawdza jego twórczość
Youtuber Lord Kruszwil stracił kanał na YouTube - prokurator sprawdza jego twórczość Fot: Kruszwil

Lord Kruszwil, czyli popularny youtuber, stracił swój kanał na YouTube. Co więcej, wyleciał z sieci Lifetube i prawdopodobnie zajmie się nim prokurator. Subskrypcje trafiły do kosza, ale internetowy twórca wydał zaskakujące oświadczenie.

Youtuber Lord Kruszwil, idol nastolatek, publikując swoje filmy posuwał się coraz dalej. Jak podaje natemat.pl, dotykanie kobiecych pośladków z 10-latkiem dla zysku zostało zgłoszone do prokuratury. To oczywiście nie był jego pierwszy taki film. Wcześniej za pieniądze proponował np. całowanie się, seks lub opluwanie.

Marek Kruszel i Łukasz Wawrzyniak, czyli Lord Kruszwil i Kamerzysta, mogą mieć poważne problemy przez filmik „Oceniam pośladki przypadkowych dziewczyn”. Sprawę nagłośnił Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, a prokuratura w Szczecinie przeanalizuje też ich inne filmy.

Na filmach, które publikuje duet Marek Kruszel i Łukasz Wawrzyniak, przyjmujący pseudonimy Lord Kruszwil i Kamerzysta, dochodzi m.in. do nakłaniania do poddawania się innym czynnościom seksualnym przez nieletniego poprzez dotykanie intymnych części ciała przypadkowych kobiet, rozpowszechniania takich treści przez internet, demoralizacji małoletniego. Dorośli mężczyźni publicznie znieważają małoletniego słowami takimi jak "ch...ju j...any mały" – informuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Portal gs24.pl podaje, że Wydział cyberprzestępczości zachodniopomorskiej policji ma Kruszwila na celowniku. Potwierdziła to podkom. Anna Gembala. Tymczasem Kruszel tłumaczy, że kanał skasował sam, reagując w ten sposób na ostrzeżenia od YouTube. Już założył nowy kanał i prosi widzów o subskrypcje. Nie zgadza się z oskarżeniami i "manipulacją faktami"m bo uważa swój filmik z 10-latkiem za śmieszne "malutkie show". Przyznał, że jest nawet oskarżany o pedofilię i został nawet za to pobity.

Trzeba nauczyć starych ludzi internetu. Nie wiedzą, że w internecie jest jak w serialach - tłumaczy się ekipa Kruszwila.

kruszwil
Przeczytaj więcej
Komentarze