18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

„Był najcudowniejszy”

Zginął Kacper Tekieli. Justyna Kowalczyk zabrała głos po śmierci męża

18.05.2023  15:46
Nie żyje Kacper Tekieli. Justyna Kowalczyk przerywa milczenie
Nie żyje Kacper Tekieli. Justyna Kowalczyk przerywa milczenie Fot: Instagram kacpertekieli

Dziś w czwartek 18 maja poinformowano, że zmarł Kacper Tekieli, mąż Justyny Kowalczyk. Teraz sławna biegaczka narciarska zabrała głos w sprawie tragedii.

Dziś w czwartek 18 maja podano informację o śmierci Kacpra Tekieliego, sławnego polskiego wspinacza, alpinisty i himalaisty. Mąż Justyny Kowalczyk zmarł prawdopodobnie dzień wcześniej, po tym jak zabrała go lawina w szwajcarskich Alpach. Dziś odkryto jego ciało.

W ostatnich dniach Kacper Tekieli relacjonował swoją podróż po szwajcarskich Alpach, gdzie zdobywał czterotysięczniki. Wspinacz był tam ze swoją żoną Justyną Kowalczyk, jedną z najwybitniejszych sportowczyń w historii polskich sportów zimowych, oraz z ich synem Hugo. Teraz Kowalczyk zabrała głos po tragedii.

Nie żyje Kacper Tekieli. Justyna Kowalczyk przerywa milczenie po śmierci męża

Jak czytamy na stronie WP Kobieta, ratownicy górscy ze Szwajcarii zostali poinformowani o sytuacji Kacpra Tekieliego już w środę, lecz akcję ratowniczą dało się rozpocząć dopiero w czwartek 18 maja. Wcześniej warunki atmosferyczne nie pozwalały na przelot helikoptera. Około godziny 7 rano ratownicy dotarli na miejsce tragedii i odnaleźli ciało Kacpra Tekieliego.

Sławny polski wspinacz był prywatnie mężem Justyny Kowalczyk. Wybitna biegaczka narciarska i pięciokrotna medalistka olimpijska przerwała milczenie i odniosła się do śmierci męża na swoim koncie na Facebooku.

Był najcudowniejszy. He was the most beautiful Person in the world

- napisała Justyna Kowalczyk, żegnając męża.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

logo Tu się dzieje