18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Strajk nauczycieli

1000 plus dla nauczycieli? Schetyna obiecuje podwyżki

18.03.2019  20:18
Grzegorz Schetyna obiecuje nauczycielom 1000 złotych podwyżki
Grzegorz Schetyna obiecuje nauczycielom 1000 złotych podwyżki Fot: Rafal Gaglewski/REPORTER

Grzegorz Schetyna zapewnia, że - w przeciwieństwie do PiS - jest w stanie spełnić żądania nauczycieli i zapewnić im 1000 złotych brutto podwyżki. Warunek? Wygrana w październikowych wyborach.

Wielki konflikt nauczycieli i polskiego rządu trwa. Belfrowie żądają tysiąca złotych podwyżki, PiS z Anną Zalewską na czele twierdzą, że postulatu spełnić nie mogą, a nauczyciele i tak dostają od nich więcej niż od ich poprzedników.

Tymczasem ZNP zapowiada wielki strajk, który rozpocząć ma się już w kwietniu. Co gorsza, może nałożyć się on na egzaminy ósmoklasisty i matury

1000 plus dla nauczycieli od PO

Znalazł się jednak ktoś, kto twierdzi, że Polskę stać na wygospodarowanie 1000 złotych dla nauczycieli. To lider PO, Grzegorz Schetyna. Polityk ogłosił na Twitterze, że jest w stanie to uczynić, prosi jednak nauczycieli, by ich protest w jak najmniejszym stopniu dotknął uczniów.

Popieramy akcję protestacyjną nauczycieli.
PiS z budżetu daje miliardy na propagandę partyjną. My po wyborach znajdziemy w budżecie pieniądze na 1000zł brutto podwyżki dla nauczycieli
Proszę jednocześnie związki zaw. i samorządy, by #StrajkNauczycieli jak najmniej dotknął uczniów - napisał.

Warunkiem przyznania podwyżek jest jednak wygrana w wyborach. Bez niej PO nie będzie w stanie niczego zmienić, a PiS nadal będzie wydawał "miliony na propagandę partyjną".

Przeczytaj więcej
Komentarze