18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kasa płynie

1400 plus. Duda przyklepał kolejną ustawę

20.06.2020  14:29
1400 plus. Duda przyklepał kolejną ustawę
1400 plus. Duda przyklepał kolejną ustawę Fot: Beata Zawrzel/REPORTER

1400 plus podpisane przez obecnie urzędującego prezydenta Andrzeja Dudę. Ustawa o dodatku solidarnościowym wchodzi w życie. 

Biuro prasowe Kancelarii Prezydenta RP poinformowało, że Andrzej Duda podpisał ustawę o dodatku solidarnościowym w wysokości 1400 zł. Ma to na celu pomoc ludziom dotkniętym kryzysem wywołanym przez pandemię koronawirusa.

Celem ustawy jest przeciwdziałanie negatywnym skutkom COVID-19, poprzez wsparcie finansowe osób, które straciły źródło przychodu ze względu na sytuację gospodarczą spowodowaną kryzysem wywołanym COVID-19

- napisano w uzasadnieniu decyzji prezydenta Andrzeja Dudy. 

1400 plus podpisane przez Andrzeja Dudę

Dodatek solidarnościowy będzie wynosił 1400 zł na miesiąc. Podpisana ustawa określa oczywiście również warunki nabywania prawa do niego, wysokość, tryb przyznawania oraz zasady wypłacania i finansowania dodatku solidarnościowego. 

Dodatek będzie przysługiwał za okres nie dłuższy niż od dnia 1 czerwca 2020 r. do dnia 31 sierpnia 2020 r., przy czym nie wcześniej niż za miesiąc kalendarzowy, w którym został złożony wniosek o ustalenie prawa do dodatku solidarnościowego

- doprecyzowano w oświadczeniu.

Pieniądze będą mogły trafić do osób, które po 15 marca 2020 roku straciły pracę (a wcześniej były zatrudnione na umowie o pracę). Wcześniej taka umowa musiała obowiązywać co najmniej przez 60 dni. Świadczenie nie będzie opodatkowane. Dodatkowo, składki na ubezpieczenia społeczne (emerytalno-rentowe i zdrowotne) nie pomniejszają wysokości świadczenia; opłaca je budżet państwa.

Pieniądze w związku z wciąż rosnącą drożyzną, zdecydowanie wszystkim dotkniętym kryzysem się przydadzą.

Przeczytaj więcej
Komentarze