18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zaskakujący wyrok

20-latka obraziła Dudę. Wygrała proces, a policja jej zapłaci

03.02.2021  09:14
Wiktoria K. wygrała w sądzie
Wiktoria K. wygrała w sądzie Fot: Beata Zawrzel/REPORTER

20-letnia Wiktoria K. podczas jednego z wieców wyborczych obraziła prezydenta Andrzeja Dudę. Sprawa trafiła do sądu, gdzie uznano, że kobieta została bezpodstawnie zatrzymana przez funkcjonariuszy. Nowosolska policja będzie musiała zapłacić dziewczynie odszkodowanie za podjęcie nieuzasadnionych działań.

Do znieważenia Andrzeja Dudy doszło w lipcu zeszłego roku. Wiktoria K. na jednym z wieców wyborczych wykrzyczała w stronę prezydenta niecenzuralne słowa. Na jednym z filmów nagranych przez dziennikarzy widać jak kobieta krzyczy "je..ać Dudę", a następnie gwiżdże w stronę głowy państwa.

Funkcjonariusze zatrzymali 20-latkę, gdy była ona w pracy. Na komisariacie poinformowano ją o postawieniu zarzutów, a sprawa trafiła do sądu. Wyrok zupełnie zaskoczył mundurowych.

20-latka wygrała proces sądowy z policją

We wtorek 2 lutego Sąd Okręgowy w Zielonej Górze orzekł, że młoda kobieta została bezpodstawnie zatrzymana przez policję. Interwencja funkcjonariuszy była bezzasadna i pokazowa, a o sprawie można było powiadomić oskarżoną telefonicznie.

Policjanci z Nowej Soli zatrzymanie Wiktorii K. tłumaczyli obawą o zacieranie śladów. Wyjaśnienia nie przekonały jednak wymiaru sprawiedliwości. 20-latka za bezpodstawne zatrzymanie otrzyma od policji z Nowej Soli odszkodowanie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej