18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

NIK ich miażdży

PiS hula na potęgę. 420 milionów złotych na nagrody

17.06.2020  13:05
419 miionów na nagrody
419 miionów na nagrody Fot: Jakub Kaminski/East News

Najwyższa Izba Kontroli opublikowała w środę raport na temat wydatków ministerstw i ich instytucji w 2019 roku. Wnioski? Nic się nie zmieniło. PiS rozdał setki milionów złotych.

"Analiza wykonania budżetu państwa i założeń polityki pieniężnej w 2019 roku" czyli najnowszy dokument opublikowany przez NIK, może zaszkodzić PiS i Andrzejowi Dudzie tuż przed wyborami. Wynika bowiem z niego, że nasi rządzący za nic wzięli sobie ostrzeżenia i polecenia, by unormować rozdawanie pieniędzy

Nie mówimy tym razem o socjalach, tylko o nagrodach. Na te ministerstwa i podległe im instytucje wydały dla swych pracowników w ostatnim roku aż 419 milionów złotych.

Gigantyczne premie

Jak donosi NIK, w ministerstwach nagrody i premie dla pracowników sięgały 24,3 tysięcy złotych na osobę, w podległych im instytucjach nawet 69,7 tys. złotych!

Już wcześniej Najwyższa Izba Kontroli apelowała o "zmianę przepisów ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe w zakresie nagród, w taki sposób, aby z ustawy jednoznacznie wynikało, jakie są zasady przyznawania nagród, które kategorie osób objętych ustawą mają prawo do nagród, kto jest uprawniony do ich przyznawania oraz z jakich środków nagrody te powinny być wypłacane". Jak czytamy w raporcie, ustalenia te i zmiany nie zostały ani wprowadzone, ani nawet zainicjowane.

Przeczytaj więcej
Komentarze