18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

ojoj

500 PLUS DO ZMIANY! Część rodziców się wścieknie

28.07.2020  14:26
500 Plus do zmiany
500 Plus do zmiany Fot: BOKEH STOCK/Shutterstock

Program 500 Plus czeka wielka zmiana? ZUS planuje rozwiązania, które przeszkodzą rodzicom w wydawaniu pieniędzy, na co popadnie!

Flagowy program PiS, który miał poprawić dzietność w Polsce i wspomóc finansowo rodziny, od samego początku budzi wiele kontrowersji. Jedną z nich jest fakt, że choć 500 Plus przyznawane jest na dzieci, rodzice mogą dysponować pieniędzmi w dowolny sposób.

To może się już wkrótce ostatecznie zakończyć. Nie będzie nowych telewizorów, alkoholu czy finansowania wszelkiego rodzaju uciech nieodpowiedzialnych rodziców. Rząd może zacząć kontrolować, na co wydawane są pieniądze.

500 Plus w formie bonu

Prezydent Andrzej Duda obiecał Polakom, a dokładniej polskim dzieciom bon turystyczny w wysokości 500 złotych. Już wiadomo, że dodatkowych pieniędzy nie będzie można wydać na wszystko. Bon ma mieć formę elektroniczną, a ZUS stworzy dokładne wytyczne, na co przeznaczane mogą być pieniądze.

Teraz prezes ZUS Gertruda Uścińska zapowiada, że podobne rozwiązania być może znajdą zastosowanie przy innych świadczeniach, na przykład przy 500 Plus...

To jest wielki, nowy proces, który dokonał się w ramach działań wymuszonych przez COVID-19. Ten kierunek mamy zamiar wykorzystać w szerokim zastosowaniu do naszych działań [...]  Możemy patrzeć także z punktu widzenia innych świadczeń realizowanych przez państwo. Pracujemy nad tym, monitoring bonu turystycznego zostanie wykorzystany

- tłumaczy w rozmowie z Money.pl.