18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Duże wsparcie

500 euro na rodzinę. Pieniądze płyną szerokim strumieniem

19.06.2020  10:44
500 euro na rodzinę. Pieniądze płyną szerokim strumieniem
500 euro na rodzinę. Pieniądze płyną szerokim strumieniem Fot: Adam STASKIEWICZ/East News

500 euro jako bon turystyczny trafi do kieszeni rodzin. W Polsce wciąż politycy dyskutują o dodatkowym 500 plus na wakacje, a tymczasem Włochy podnoszą się po pandemii.

500 euro to bardzo pokaźna suma, zwłaszcza jak na polskie warunki. Te pieniądze o 1 lipca otrzymać będą mogły włoskie rodziny, które są po trudnych czasach pandemii koronawirusa i zdecydowanie potrzebują odpoczynku.

500 euro będzie odgrywało rolę bonu turystycznego. To o wiele więcej niż polskie 500 zł na dziecko. Projekt ma wesprzeć tamtejszą turystykę i umożliwić rodzinom spędzenie wakacji w okresie kryzysu z powodu pandemii. Przypominamy, że w przeliczeniu na złotówki będzie ok. 2230 zł.

500 euro na wakacje

Warunkiem uzyskania takiego wsparcia jest roczny dochód rodziny poniżej 40 tysięcy euro (178,55 tys. zł). Jeśli włoska rodzina złożona jest z dwóch osób, ton turystyczny wyniesie 300 euro, a osoby samotne mają prawo do 150 euro.

Zostanie dodatkowo uruchomiona specjalna aplikacja administracji publicznej, poprzez którą można złożyć wniosek o bon turystyczny do wykorzystania do końca roku w hotelach, pensjonatach, ośrodkach agroturystycznych i wakacyjnych.

Sporządzona już została lista hoteli i innych placówek oferujących usługi turystyczne, które będą przyjmować bony wakacyjne. Miejmy nadzieję, że dzięki takiej pomocy ze strony rządu, Włosi wrócą do równowagi po tragicznych wydarzeniach z czasów pandemii.