18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

jeszcze jeden +

500 plus dla studentów! Politycy chcą rozdać jeszcze więcej

03.06.2019  10:44
500 plus dla studentów od PSL
500 plus dla studentów od PSL Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

500 plus nie tylko dla dzieci, ale też dla dorosłych uczniów i studentów - to najnowsza propozycja PSL i ich nowej Koalicji Polskiej. Chcą kupić głosy młodzieży?

Największy program socjalny PiS - 500 plus na prawie każde dziecko (choć od początku obiecywali, że dostaną je wszyscy, szybko musieli go mocno okroić) ma szansę urosnąć jeszcze bardziej. Do wszystkich "+" - emerytury, wyprawki, krów i tuczników - dojść miałby kolejny. Tym razem jednak nie od PiS. Pomysł na rozdawanie ma PSL.

Władysław Kosiniak-Kamysz postanowił odejść z Koalicji Europejskiej i stworzyć własną - Koalicję Polską. Przedstawił już też pierwsze pomysły na kampanię i działalność ugrupowania. Jednym z nich jest finansowa pomoc pełnoletnim uczniom i studentom.

500+ dla studentów

Kosiniak-Kamysz wymyślił, że świadczenie 500 plus nie powinno kończyć się z dniem ukończenia przez dziecko 18 roku życia. Jeśli ktoś chce się uczyć i rozwijać, dalej powinien otrzymywać od państwa pomoc. Stąd propozycja dodatkowych pięciuset złotych, co miesiąc, dla każdego dorosłego ucznia i studenta.

Chcemy uzupełniać programy wprowadzone w tej kadencji, tak jak 500 plus. Chcemy, żeby było dla tych, którzy uczą się, studiują i skończyli 18 rok życia. Do końca studiów 500 plus powinno być dostępne. To jest bardzo ważne, żeby premiować talenty - tłumaczył.

Kosiniak-Kamysz wytłumaczył przy okazji, dlaczego rozstaje się z Koalicją Europejską i poinformował wyborców, że nie zamierza być dłużej zbyt postępowy i tolerancyjny, bo to nie są wartości ludowców.

Wierzymy, że jest miejsce w opozycji dla konserwatystów, chadeków, ludowców dla tych wszystkich, którzy może nie znaleźli swojego najlepszego miejsca w ostatnich wyborach i nie poszli do tych wyborów. O te głosy będziemy chcieli zawalczyć - poinformował.

Przeczytaj więcej
Komentarze