18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Rodzice się nie ucieszą

500 plus zniknie w 2020 roku?! Rząd nie da ludziom pieniędzy do ręki

19.12.2019  20:48
500 plus zniknie w 2020 roku?! Rząd nie da ludziom pieniędzy do ręki
500 plus zniknie w 2020 roku?! Rząd nie da ludziom pieniędzy do ręki Fot: Jan Bielecki/East News

Koniec 500 plus jest bliski? Kluczowy program prorodzinny rządu znalazł się w dużym niebezpieczeństwie i nie wiadomo, jaka będzie jego przyszłość. 

500 plus zniknie ku rozpaczy wielu rodzin? Są poważne powody do obaw i wzmożonego niepokoju, nie żartujemy.

Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju w rządzie PiS, podczas rozmowy z portalem Insider zapowiedziała duże zmiany, które zostaną wprowadzone przez rząd w 2020 roku. Obejmą one programy typu 500 plus i inne dopłaty bezpośrednie. 

Koniec 500 plus?!

Jak zapowiedziała Emilewicz, w 2020 roku mają przestać pojawiać się programy takiego rodzaju, a te już istniejące obejmą zmiany. Jedna ze zmian będzie prosta - rząd nie da już ludziom pieniędzy do ręki. 

Jeśli tak, to jak wyglądałaby wypłata 500 plus? Bony, karty prezentowe, obostrzenia w sprawie tego, co będzie za te pieniądze kupowane? Nie ma wątpliwości, że nadchodzi koniec takiego kształtu wspomagania rodzin, jaki znaliśmy do tej pory

W tej kadencji nie będzie kolejnych bezpośrednich dopłat typu nowe 500 plus, ale pojawią się inne usługi wspierające rodziny 

- mówiła Jadwiga Emilewicz we wspomnianym wywiadzie. 

Rządzący mają rozpocząć pracę nad programami wspierającymi rodziny wielodzietne, ale tym razem pomoc ta ma się odbywać poprzez specjalne usługi, a nie przyznawanie pieniędzy.

Biorąc pod uwagę ostatnie problemy z wypłatą 500 plus w grudniu, możemy prorokować niczym Krzysztof Jackowski, że faktycznie coś niedobrego zaczyna się ze świadczeniem dziać. 

Nie ukrywamy, że nie możemy się doczekać tego, co konkretnie wymyślą politycy. 

Przeczytaj więcej
Komentarze