18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

coś tu nie działa

500 plus zostanie zniesione? Program PiS nie ma sensu!

Emilia Waszczuk
28.01.2020  17:19
500 plus zostanie zniesione? Program PiS nie ma sensu!
500 plus zostanie zniesione? Program PiS nie ma sensu! Fot: Shutterstock

Czarne chmury znów zebrały się nad PiS i ich flagowym programem socjalnym - 500 plus. Choć politycy nie chcą tego przyznać, 500 plus nie działa. Czy to oznacza jego koniec?

500 plus miało poprawić dzietność w Polsce, sprawić, że rodzinom będzie żyło się lepiej, mniej dzieci dotkniętych będzie ubóstwem, a i młodzi Polacy przestaną mieć problemy z przyszłą emeryturą (więcej urodzeń to więcej składek do ZUS). Niestety, okazuje się, że program nie wypalił i to niemal w każdym aspekcie!

500 plus nie działa

500 złotych nie jest już warte tyle, co na początku przyznawania "plusów" przez państwo. Za comiesięczny socjal rodziny kupują dużo mniej, niż cztery lata temu. Bez waloryzacji za chwilę program PiS nie będzie miał więc żadnego sensu!

Co gorsza, w Polsce wzrosła liczba dzieci skrajnie ubogich. Najnowsze dane rzucają kolejny cień...

Liczba urodzeń w naszym kraju nie rośnie, ba, nawet nie utrzymuje się na tym samym poziomie. Poprawa dzietności była jednym z najważniejszych argumentów na wprowadzenie 500 plus, tymczasem w naszym kraju rodzi się coraz mniej osób!

W 2018 przyszło na świat 388 tysięcy maluszków, w 2019 około 375 tysięcy. Zmniejszył się też wskaźnik dzietności (przeciętna liczba dzieci na jedną kobietę w wieku rozrodczym). 

Przeczytaj więcej
Komentarze