18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

szybko zapomnieli

KILKADZIESIĄT MILIONÓW NA NAGRODY W PANDEMII. Tak się oszczędza?

Emilia Waszczuk
14.04.2021  13:52
Miliony na nagrody w rządowej instytucji. Tak oszczędza premier?
Miliony na nagrody w rządowej instytucji. Tak oszczędza premier? Fot: ANDRZEJ IWAŃCZUK/REPORTER

Miało być wielkie oszczędzanie i wstrzymanie wszelkich premii oraz nagród w czasie pandemii, ale rząd szybko o tym zapomniał. Jedna z ich instytucji wydała na gratisy ponad 50 milionów złotych!

Są takie miejsca w Polsce, gdzie pandemii, kryzysu gospodarczego i ogólnej biedy się nie odczuwa. To między innymi Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która w 2020 roku wydała kilkadziesiąt milionów złotych na premie i nagrody dla pracowników. A rząd obiecywał, że będą oszczędzać.

Polskę zdaje się stać na rozrzutność, pytanie tylko, skąd politycy biorą pieniądze na rozdawnictwo? Odpowiedź jest jedna i bardzo prosta - z podatków.

Miliony na nagrody w rządowej instytucji

Do informacji o potężnych nagrodach, jakie dostali w ubiegłym roku pracownicy ARiMR dotarli dziennikarze Faktu. Dowiedzieli się też, że żądają powtórki i przyznania im takich samych świadczeń również w tym roku.

Jak wyliczył Fakt, każdy pracownik ARiMR dostał gratis do premii po około 400 złotych każdego miesiąca. W sumie na konta wpłynęło średnio 5 tysięcy złotych gratis, czyli dokładnie tyle, ile rząd przeznaczył pomoc dla małych przedsiębiorców, którzy tracą interesy przez pandemię...  W pierwszych miesiącach 2020 roku, gdy wybuchła pandemia, premie i nagrody zostały wprawdzie wstrzymane, później Agencja je odblokowała, wydając w sumie ponad 55 milionów złotych.

To nie jest dzisiaj czas na nagrody, na premie, na bonusy na podwyżki

- mówił równo rok temu Mateusz Morawiecki. Ale mało kto w rządzie wziął chyba jego słowa do serca...

Czytaj także
Przeczytaj więcej