18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

PILNE

ALARM W SAMOLOCIE PREZYDENTA! Problemy techniczne

Emilia Waszczuk
25.03.2022  14:46
Samolot Andrzeja Dudy lądował awaryjnie
Samolot Andrzeja Dudy lądował awaryjnie Fot: AP/Associated Press/East News

Samolot z prezydentem Andrzejem Dudą na pokładzie lądował awaryjnie na Lotnisku Chopina w Warszawie. Co się stało?

Andrzej Duda ma dziś ważną misję do wykonania - to pierwsza i być może jedyna okazja na spotkanie z prezydentem USA. Joe Biden wziął udział w szczycie NATO, a teraz przyleciał do Polski w związku z wojną w Ukrainie. Miastem, w którym dojść ma do spotkania głów państwa nie jest jednak nasza stolica, a Rzeszów.I Andrzej Duda się na to ważne spotkanie spóźni.

W piątek wczesnym popołudniem prezydent Andrzej Duda wyruszył z Warszawy do Rzeszowa, niestety jego podróż szybko się skończyła. Samolot z prezydentem na pokładzie musiał lądować awaryjnie.

Awaria samolotu Dudy?

Maszyna po kilkudziesięciu kilometrach lotu, w okolicach Warki, zawróciła na Lotnisko Chopina. Nagły zwrot akcji zaobserwował portal flightradar24. W rozmowie z TVN24 zajście potwierdził rzecznik lotniska Piotr Rudzki.

Samolot musiał zawrócić, bezpiecznie lądował o godzinie 13.40

- oznajmił rzecznik. Nie podał jednak przyczyny awaryjnego lądowania.
Po godzinie 14 incydent skomentował szef prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch. - Miało miejsce awaryjne lądowanie samolotu z prezydentem Dudą. Samolot zawrócił do Warszawy. Obecnie jesteśmy przed wylotem rezerwowego samolotu do Rzeszowa - powiedział.