18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

zmiana frontu

FOLIARZ SIĘ UGIĄŁ? Duda da sobie wstrzyknąć szczepionkę

Emilia Waszczuk
23.04.2021  12:57
Andrzej Duda przeszedł metamorfozę. Promuje szczepionki
Andrzej Duda przeszedł metamorfozę. Promuje szczepionki Fot: JACEK DOMIŃSKI/REPORTER

Andrzej Duda postanowił przestać być antyszczepionkowcem/foliarzem/szurem i jednak uwierzył w naukę? Prezydent podjął odważną decyzję: koniec uciekania przed igłą. ZASZCZEPI SIĘ PRZECIW COVID-19.

Kto jest pierwszym polskim antyszczepionkowcem? To nie Viola Kołakowska, która boi się opracowanej przez naukowców szczepionki, ale nie ma nic przeciwko wstrzykiwaniu sobie jadu żaby, to nie Edyta Górniak, która rozmawia z kosmitami, to w końcu nie broniący Jasnej Góry przed wyimaginowanymi siłami wroga i porównujący szczepienia do kanibalizmu Marcin Najman... Wśród ludzi, którzy negują działanie medykamentów, figuruje głowa państwa. Prezydent podobno wszystkich Polaków, latem ubiegłego roku objął patronat nad ruchem stop nop.

Skąd takie wnioski? Ubiegłego lata, jeszcze w czasie kampanii wyborczej, starający się o reelekcję Andrzej Duda ogłosił, że jest przeciwny jakimkolwiek szczepionkom. Później przez kilka miesięcy nieudolnie próbował wyłgać się ze słów negujących naukę, oznajmiając między innymi, że nie lubi, gdy ktoś coś majstruje przy jego ramieniu. Nadeszły jednak zmiany.

Andrzej Duda zaszczepi się przeciw COVID-19

W piątek 23 kwietnia przyszedł czas, gdy osoby urodzone w 1972 roku mogą zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19. Już wcześniej Andrzej Duda obiecał, że nie będzie się sprzeciwiał i szczepionkę, choć z bólem, to jednak przyjmie. Teraz ogłosił, że jego godzina zero wybiła.

Dzisiaj dzień naszego rocznika. Właśnie zarejestrowałem się na szczepienie przeciw COVID19. A Ty?!?

- napisał prezydent na Facebooku.

Andrzej Duda niestety nie poinformował, na kiedy wyznaczono mu termin szczepienia pierwszą dawką, nie będziemy więc mogli śledzić jego zmagań z wrogiem, czyli strzykawką. No chyba że jakimś cudem sam zechce się tym pochwalić. Nam zaś przychodzi do głowy jeszcze jedna myśl... Skoro nawet wielki przywódca antyszczepionkowców się ugiął, to może jest i nadzieja dla innych?

logo Tu się dzieje