18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Potępiam, ale rozumiem

Wyborca Dudy dusił kobietę. Bielan: przeciwnicy muszą się z tym liczyć

12.06.2020  12:16
Adam Bielan komentuje rękoczyny na wiecu prezydenta
Adam Bielan komentuje rękoczyny na wiecu prezydenta Fot: Piotr Molecki/East News

Kolejne szokujące sceny na spotkaniu wyborczym Andrzeja Dudy i kolejna szokująca reakcja polityków. Szef sztabu prezydenta nie widzi problemu w duszeniu ludzi?

Wieluń, tłum ludzi i Andrzej Duda. Prezydent kontynuuje objazd po Polsce w związku z kampanią prezydencką. W ostatnich dniach na spotkaniach z wyborcami dochodzi jednak do przykrych incydentów.

Najpierw prezydent został wygwizdany przez ludzi, później nazwany marionetką prezesa. Teraz w czasie jego wizyty w Wieluniu, doszło do rękoczynów. Jeden z wyborców rzucił się na kobietę - przeciwniczkę Andrzeja Dudy.

Potępiam, ale rozumiem

Nagranie zajścia trafiło do sieci. Widać na nim, jak w czasie protestu mieszkańców przeciw nadaniu Andrzejowi Dudzie tytułu honorowego obywatela miasta, zwolennik prezydenta rzuca się na jedną z kobiet. Mężczyzna dusi przeciwniczkę Andrzeja Dudy i uderza ją rękami. Co na to politycy PiS? Cóż... Szef sztabu wyborczego poniekąd usprawiedliwia agresora.

Najpierw Adam Bielan stwierdził, że to nie PiS i jego zwolennicy są agresywni, tylko PO i ich wyborcy. Mimo stałej, codziennej, momentami skrajnie absurdalnej nagonki, prowadzonej w TVP na Rafała Trzaskowskiego, zdaniem Bielana to PO i KO uprawiają "kampanię hejtu".

Spotykamy się z kampanią hejtu, od środowisk związanych z PO. Ta partia zatrudnia współtwórców Soku z Buraka, najbardziej hejterskiej części internetu

- skarżył się polityk w Polsat News.

Dopiero później przeszedł do rękoczynów na spotkaniu w Wieluniu. Bielan oznajmił, że jeśli ktoś nie głosuje na Andrzeja Dudę, musi liczyć z niezgodą jego wyborców. A że niezgoda oznacza bicie i duszenie...

Jeżeli ktoś przychodzi zakłócać czyjś wiec, to oczywiście musi się liczyć z tym, że inne osoby będą chciały słuchać naszego kandydata - powiedzial.

Pospiesznie dodał też, że przemoc fizyczną potępia, zwłaszcza stosowaną wobec kobiet.

Czytaj także
Przeczytaj więcej