18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pójdą głowy?

Adam Niedzielski DO DYMISJI?! Gorąco w rządzie

14.01.2022  17:15
Adam Niedzielski do dymisji?! Opozycja szykuje się na ministra zdrowia
Adam Niedzielski do dymisji?! Opozycja szykuje się na ministra zdrowia Fot: Pawel Wodzyński/East News

Adam Niedzielski do dymisji?! Po tym, jak 13 z 17 członków Rady Medycznej zrezygnowało z pełnienia swojej funkcji przy premierze, nad głową ministra zdrowia gromadzą się czarne chmury. Opozycja jest wściekła.

Walka z pandemią koronawirusa trwa od wielu miesięcy, a skutków nie widać. Ludzie umierają w przepełnionych szpitalach, a rząd nie wprowadza nowych obostrzeń. W obliczu takiej sytuacji 13 z 17 członków Rady Medycznej postanowiło odejść i więcej nie doradzać premierowi, który ignoruje lekarskie zalecenia.

Adam Niedzielski do dymisji?! Opozycja szykuje się na ministra zdrowia

Tym samym największe czarne chmury zgromadziły się nad głową ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Dymisji szefa resortu zdrowia domaga się przede wszystkim wściekła w obliczu tych wydarzeń opozycja.

Adam Niedzielski nie potrafił współpracować z lekarzami, przegrał z pandemią i musi odejść. Zwrócimy się do innych klubów opozycyjnych, aby wspólnie, jako opozycja, złożyć wniosek o dymisję szefa resortu zdrowia

- zapowiedział w piątek, 14 stycznia 2022 roku, szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

"My się nie zgadzamy na to, żeby 100 tysięcy zgonów było odtworzonych za kilka bądź kilkanaście miesięcy. Chcemy walczyć z piątą, a może szóstą falą pandemii" - mówił ponadto Gawkowski. Zapowiedział, że Lewica zwróci się do innych klubów opozycyjnych, by wspólnie jako opozycja złożyć wniosek o odwołanie Adama Niedzielskiego z funkcji ministra zdrowia.

Nie ma czasu i miejsca na półśrodki. Opozycja powinna wspólnie podziękować ministrowi Niedzielskiemu, który nie potrafił współpracować ze swoimi najbliższymi, z lekarzami, którzy mieli dawać nadzieję na to, że wygramy z Covidem

- grzmiał Krzysztof Gawkowski.

Myślicie, że Adam Niedzielski jakoś odpowie opozycji i będzie się w obliczu takich zarzutów bronił?