18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Katastrofa?

Adam Niedzielski... DO DYMISJI?!

09.08.2021  17:11
Adam Niedzielski do dymisji?
Adam Niedzielski do dymisji? Fot: Rafal Gaglewski/REPORTER

Adam Niedzielski jest nie tylko ministrem zdrowia, ale również twarzą walki z koronawirusem. Polacy ocenili jego działalność i na myśl nasuwa się jedno słowo... Dymisja. Najwyraźniej rodacy nie są dumni z działań polityka.

Adam Niedzielski obejmował swoje stanowisko w wyjątkowo niesprzyjających okolicznościach. Musiał "przejąć krzesło" po Łukaszu Szumowskim, który sam podał się do dymisji. Do tego koronawirus był wtedy jeszcze w natarciu, a szczepionek nie widzieliśmy na horyzoncie.

Po miesiącach ciężkiej pracy Adam Niedzielski został oceniony w sondażu przez swoich wyborców. Jak się okazuje, większość jest niezadowolona z działań ministra i pojawia się pytanie, czy doprowadzi to do kolejnej dymisji w rządzie PiS?

Adam Niedzielski nie przypadł Polakom do gustu

Odpowiedzi na pytania, jak Polacy podchodzą do obecnego ministra zdrowia, poszukali dziennikarze "Rzeczpospolitej". Działania Adama Niedzielskiego w kontekście walki z epidemią Covid-19 w Polsce pozytywnie oceniło jedynie 27 proc. ankietowanych, przy czym 7 proc. zadowolonych z ministra jest "zdecydowanie", a 20 proc. "raczej".

Natomiast negatywnie pracę szefa resortu zdrowia oceniło natomiast 34,4 proc. (15,3 proc. "raczej negatywnie", a 19,1 proc. "zdecydowanie negatywnie"). Podkreślić jednak należy, że dużą grupę w badaniu stanowili respondenci z ambiwalentnym stosunkiem do ministra. 29 proc. ankietowanych stwierdziło, że nie ma ani pozytywnej, ani negatywnej oceny. Z kolei 9,7 proc. badanych wybrało odpowiedź "nie mam zdania". Badanie przeprowadziła agencja badawcza SW Research.

Działania Adama Niedzielskiego negatywnie częściej oceniają kobiety (37 proc.) niż mężczyźni (31 proc.). Odsetek respondentów, którzy niedostatecznie oceniają pracę ministra maleje wraz ze wzrostem wieku badanych (42 proc. osób do 24. roku życia, 30 proc. badanych w wieku powyżej 50 lat). Negatywny stosunek do pracy ministra zdrowia wyraża 4 na 10 osób z wykształceniem wyższym i rzadziej niż co druga osoba z miast liczących od 100 tys. do 199 tys. mieszkańców

- powiedział Piotra Zimolzak, wiceprezes zarządu agencji badawczej SW Research.

Myślicie, że Adam Niedzielski się takim wynikiem załamie czy dalej będzie "robił swoje"?

logo Tu się dzieje