18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będą zmiany!

Niedzielski chce nowych restrykcji! Ujawnił plan walki z pandemią

30.07.2021  08:06
Niedzielski chce nowych restrykcji! Ujawnił plan walki z pandemią

Czwarta fala koronawirusa powoli zbliża się do Polski, przez co rząd pracuje już nad nową strategią walki z zarazą. Jak ujawnił Adam Niedzielski, tym razem zarówno lockdown, jak i restrykcje będą miały nieco inną formę. Zmiany te mogą uderzyć w antyszczepionkowców.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski w rozmowie z "Faktem" ujawnił plan rządu na jesienną falę pandemii. Według szefa resortu zdrowia, pierwszy, znaczny wzrost zakażeń będzie miał miejsce już pod koniec wakacji.

Spodziewamy się, że w połowie sierpnia będzie miało miejsce pewne przyspieszenie zakażeń – zaczną się powroty z wakacji, rodziny zaczną przygotowywać się na powrót do szkół i do pracy. Najbardziej czarny scenariusz mówi, że będziemy mieli 15 tys. zakażeń dziennie na koniec września lub na początku października - przekazał minister w rozmowie z "Faktem".

PiS liczy jednak na łagodniejszy wymiar kary, czyli około 1000 zakażeń w najgorszym momencie jesiennego ataku koronawirusa. Wszystko będzie zależało od poziomu wyszczepienia Polaków.

Rząd wprowadzi kolejny lockdown?

Adam Niedzielski zapewnia, że ogólnopolski lockdown już nie wróci. Na terenie kraju będą wprowadzane regionalne obostrzenia. W tym przypadku ucierpią jedynie regiony, gdzie przeważają antyszczepionkowcy.

Regiony, które będą słabiej wyszczepione będą na pewno bardziej narażone na wprowadzanie obostrzeń. Tam prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się wirusa i ciężkich przebiegów jest większe. Jak patrzymy na mapę Polski to województwa warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie – tam zdecydowanie to prawdopodobieństwo wprowadzania obostrzeń jest większe niż w pozostałych regionach - poinformował polityk.

Na koniec rozmowy minister zdrowia poinformował o nowym planie rządu, który zakłada wyjmowanie spod obostrzeń firm, które udowodnią, że zaszczepiły swoich pracowników. Po wprowadzeniu zmian przeciwnicy szczepień mogliby nawet stracić swoje stanowisko, jeśli ich praca opiera się na kontakcie z klientami. Pierwsze rząd może ogłosić już w piątek podczas koronawirusowej konferencji prasowej.

Czytaj także
Przeczytaj więcej