18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

pandemia znów atakuje

DRAMATYCZNA ZAPOWIEDŹ NIEDZIELSKIEGO. Odmrażania jednak nie będzie?

Emilia Waszczuk
13.04.2021  09:54
DRAMATYCZNA ZAPOWIEDŹ NIEDZIELSKIEGO. Odmrażania jednak nie będzie?
DRAMATYCZNA ZAPOWIEDŹ NIEDZIELSKIEGO. Odmrażania jednak nie będzie? Fot: Planeta.pl

Dopiero co minister zdrowia snuł plany o luzowaniu obostrzeń, a już zapowiada kolejny dramat i wieszczy pandemiczną tragedię. Adam Niedzielski mówi o wielkiej fali zakażeń.

Pandemia koronawirusa jednak nie pozwoli nam od siebie odpocząć? W poniedziałek Olga Semeniuk (wiceminister rozwoju) mówiła o przygotowaniach na maj i planach znoszenia restrykcji. Z optymizmem na najbliższe tygodnie patrzył też minister zdrowia. Adam Niedzielski wieszczył otwieranie pierwszych branż, zastrzegał jednak, że wszystko zależy od sytuacji pandemicznej.

I tu jest pies pogrzebany, bo przyszedł wtorek i mamy dramat. Ten sam minister, szef tego samego resortu, dziś studzi zapał. Adam Niedzielski ogłasza powrót tragedii.

Luzowania obostrzeń nie będzie? Nagły atak pandemii

We wtorek rano Adam Niedzielski rozmawiał z "Rzeczpospolitą" i zdradził, że po najnowszym raporcie Ministerstwa Zdrowia Polacy mogą doznać szoku. Polityk zapowiedział potężny wzrost dobowej liczby wykrytych zakażeń i kolejne rekordy w tym tygodniu.

Będziemy dziś mieli do czynienia z bardzo dynamicznym wzrostem zakażeń koronawirusem - oznajmił.

Złe prognozy przedstawił też rano wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Polityk zdradził, że w szpitalach znów przybyło ciężko chorych pacjentów, a to może oznaczać paraliż służby zdrowia.

Widzimy, że ten szczyt trzeciej fali, jeśli chodzi o szpitale, mamy w tej chwili - mówił Waldemar Kraska. - Myślę, że ten tydzień w dalszym ciągu będzie tygodniem dość trudnym dla polskiego szpitalnictwa, pacjentów codziennie przybywa - dodał (PAP).

Przypomnijmy - to liczba nowych zakażeń i sytuacja w szpitalach są głównymi czynnikami warunkującymi nakładanie nowych obostrzeń lub luzowanie restrykcji. Zdaje się więc, że z planowanego odmrażania gospodarki na razie nici.

Niedzielski o obostrzeniach. Decyzja w środę

Co postanowią politycy i czy faktycznie nie mamy szans na luzowanie obostrzeń? A może restrykcje zostaną jeszcze bardziej zaostrzone? Minister zdrowia w rozmowie z RZ.pl zdradził, że wszystkiego dowiemy się już w środę. Tego dnia zbierze się Rządowy Zespół zarządzania Kryzysowego, a zaraz po jego posiedzeniu zwołana zostanie konferencja prasowa.

Jutro trzeba się spodziewać, że po tym posiedzeniu wydamy oficjalny komunikat

- powiedział szef resortu zdrowia.

Na razie jesteśmy na etapie dyskusji, ale dyskusji, która będzie się jutro finalizowała i na pewno będziemy jutro przedstawiali, co dalej, co z kolejnym tygodniem czy tygodniami - też tutaj nie ma ostatecznej decyzji, jakiego okresu będzie to dotyczyło - dodał.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze