18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

bez litości

NIEDZIELSKI SZYKUJE NAM LOCKDOWN? Minister się wygadał

Emilia Waszczuk
16.02.2021  08:37
Adam Niedzielski szykuje Polsce lockdown?
Adam Niedzielski szykuje Polsce lockdown? Fot: Zbyszek Kaczmarek/REPORTER

Minister zdrowia Adam Niedzielski kolejny dzień z rzędu straszy Polaków trzecią falą koronawirusa i przewiduje nadciągający lockdown? Zdaje się, że w najbliższych dniach możemy się nieprzyjemnie zdziwić.

Nowe obostrzenia w walce z pandemią zaczęły obowiązywać w piątek 12 lutego, a już w poniedziałek minister zdrowia przyznał, że mamy problem i być może błędem było luzowanie restrykcji. Gdy tylko otwarto hotele, Polacy tłumnie ruszyli na zimowe wakacje, ignorując całkowicie obowiązujące jeszcze zasady.

W tłumie koronawirusem SARS-COV-2 zakazić się najłatwiej, jednak konsekwencje weekendowych wydarzeń poznać możemy najszybciej pod koniec miesiąca. Wcześniej czekają nas decyzje rządu, co dalej z obostrzeniami - czy dzieci w marcu pójdą do szkół, restauracjom pozwoli się na szerszą działalność, a siłownie będą mogły w końcu otworzyć się dla klientów? A może znów zostaniemy zamknięci?

Znów lockdown? Niedzielski: idzie trzecia fala pandemii

Wszystko wskazuje na czarny scenariusz. Już w poniedziałek Adam Niedzielski ogłosił, że wskaźnik R, informujący o rozprzestrzenianiu wirusa w Polsce, podskoczył, co może być zwiastunem trzeciej fali pandemii. Mówił też, że jeśli dojdziemy do granicy 10 tysięcy zakażeń dziennie, trzeba będzie wprowadzić lockdown, bo służba zdrowia nie podoła.

We wtorek minister zdrowia kontynuuje straszenie Polaków. Na Twitterze oznajmił, że jego przewidywania sprawdzają się i już mamy więcej zakażeń, niż w ostatnich tygodniach. A to oznacza, że rośnie.

Odwrócenie tendencji staje się faktem. Dzisiejszy wynik - 5178 nowych zakażeń - jest o ponad 1 tys większy niż tydzień temu. Trend dla tygodniowej stopy wzrostu (średnia ruchoma 7-dniowa) po raz pierwszy od połowy listopada (pomijając anomalie postświąteczną) jest dodatni

- napisał Adam Niedzielski.

Minister zdrowia zamieścił też na Twitterze wykres, na którym wyraźnie widać delikatny wzrost liczby nowych zakażeń.