18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Był taki film z Carreyem i Danielsem...

Wyciekły maile! Morawiecki i Duda pogrążeni!

18.10.2021  17:45
Morawiecki ustawiał zmanipulowane wywiady z Dudą? Ujawnili szokujące maile
Morawiecki ustawiał zmanipulowane wywiady z Dudą? Ujawnili szokujące maile Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Afera mailowa się rozkręca, a tym razem jej bohaterowie są Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda. Ujawniono maile, które rzekomo pochodzą ze skrzynki mailowej premiera. Co pisał o Andrzeju Dudzie? Załatwiał zmanipulowane i propagandowe wywiady z prezydentem? Jeśli potwierdzi się, że to prawdziwa korespondencja, szef rządu może zostać pogrążony na amen.

Afera mailowa trwa. Tym razem serwis Poufnarozmowa.com ujawnił wiadomości z 7 marca 2020 roku, które rzekomo miał wysyłać sam premier Mateusz Morawiecki. Okazuje się, że pisał do prezesa PAP Wojciecha Surmacza ws. Andrzeja Duda. Prosił o wytypowanie „sprytnego dziennikarza”, który mógłby przeprowadzić wywiad z prezydentem.

Morawiecki załatwiał zmanipulowany wywiad z Dudą? Afera mailowa

Wywiad miał dotyczyć Funduszu Medycznego i mieć formę iście propagandową. W mailu poinformowano, że „narracja jest gotowa, tylko trzeba ładnie to wszystko ująć i poprzecinać pytaniami".

Narracja jest gotowa tylko trzeba ładnie to wszystko ująć i po przecinać pytaniami. Oczywiście przeprowadzić albo przeprowadzić. Pan prezydent jest panem prezydentem i nie wiem dokładnie jak to ułożymy ale generalnie chodzi mi o treść. Wzgl. jeżeli decyzja będzie taka żebym ja do prezycyzował coś to w podobnym wywiadzie można zrobić to tak że pan prezydent mówi o kilku sprawach jednocześnie - bardzo ważnych, a w tym także o tym funduszu a potem kilka godzin później jeszcze krótszy wywiadzik pięć pytań ze mną gdzie ja doprezyzował uję tylko na temat tego funduszu w duchu jak niżej - napisano w ujawnionej wiadomości. (RP.pl, pisownia oryginalna)

Jak pisze „Gazeta Wyborcza”, adresat wiadomości odpisał po ok. 30 minutach, zgadzając się na zaproponowane warunki. Tego samego dnia wieczorem na stronie internetowej PAP ukazała się „rozmowa" z prezydentem Andrzejem Dudą na temat Funduszu Medycznego. 

Jak przypomina Onet.pl, dzień wcześniej prezydent Andrzej Duda podpisał wzbudzającą ogromne emocje ustawę przyznającą 2 mld zł państwowym mediom. Politycy opozycji wzywali wtedy, by środki te zamiast na TVP i Polskie Radio przeznaczyć na onkologię. 8 marca poddany szerokiej krytyce prezydent zapowiedział inicjatywę utworzenia Funduszu Medycznego

Działamy. Pytania już są gotowe, pójdą do [rzecznika prezydenta] Błażeja Spychalskiego, a ja je wysyłam właśnie do Mariusza Chłopika. Myślę, że na jutro rano — żeby nie przegrzać — rozmowa z Tobą. I to już sobie zrobimy na spokojnie – miał odpisać prezes PAP.

logo Tu się dzieje