18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Prezes na mnie warczy"

Afera mailowa! Wyciekły szokujące wiadomości z PiS!

06.09.2022  19:19
Afera mailowa i kolejne wiadomości. Niedzielski i Obajtek pogrążeni?
Afera mailowa i kolejne wiadomości. Niedzielski i Obajtek pogrążeni? Fot: Piotr Molecki/East News

Afera mailowa w PiS, na jaw wychodzą kolejne szokujące informacje. Jak podaje Wirtualna Polska, powołując się na serwis Poufna Rozmowa, wyciekły kolejne wiadomości a tyym razem "bohaterem" jest minister zdrowia Adam Niedzielski. Ujawniono również jak Daniel Obajtek skarżył się Morawieckiemu na Kaczyńskiego!

Afera mailowa i kolejne kulisy wycieku poufnych wiadomości ze skrzynki Michała Dworczyka.  Tym razem do sieci trafiły wiadomości, które rzekomo wysłał Mariusz Haładyj, prezes Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej. Jak pisze Wirtualna Polska, wynika z nich, że rząd PiS przygotowywał się na ewentualne pozwycovidowe wynikające z ograniczeń działalności gospodarczej w czasie pandemii COVID- 19.

Afera mailowa i pozwy covidowe. Gdzie chciał uciekać Niedzielski?

W mailach znalazła się informacja o pozwach na ok. 800 tys. złotych złożonych przez właścicieli siłowni i galerii handlowych. Rząd spodziewał się jednak kolejnych pozwów, w tym pozwów zbiorowych, więc już przygotowywał odpowiedzi oraz linię obrony. Haładyj miał powołać się m.in. na orzeczenie TSUE, że "że nie każdy akt działania władzy publicznej naruszający prawo rodzi odpowiedzialności państwa". Co więcej rząd zamierzał zasłaniać się programami pomocowymi dla przedsiębiorców.

Do tej pory odpowiedzieliśmy do sądów na trzy pozwy. Ta w miarę nieduża liczba związana jest z tym, że (1) sądy mogły jeszcze nie przesłać nam wszystkich, które zostały złożone (obserwujemy widoczne spowolnienie pracy sądów w pandemii), (2) przedsiębiorcy trochę czekają na to, jak rozwinie się sytuacja gospodarcza, (3) mogą czekać na pierwsze nieprawomocne rozstrzygnięcia, żeby nie być 'masą doświadczalną – napisał Haładyj. (Wirtualna Polska)

Serwis Poufna Rozmowa informuje, że jednym z adresatów wiadomości był Adam Niedzielski, który zasugerował „ucieczkę do przodu”, czyli wypowiedzenie się Trybunału Konstytucyjnego nt. konstytucyjności rozporządzeń w trybie innym niż zaskarżenie orzeczenia sądu w tym zakresie. Mowa była o „uprzedzeniu interpretowania przez sądy”. Haładyj odpisał, że „ważne jest, żeby TK wydał swoje orzeczenie, zanim wyroki zaczną zapadać".

Z kolei w przypadku ryzyka Haładyj wymieniał "pewien klimat w sądownictwie" i związanie sądów z konstytucją, co sprawi, że będą oceniać konstytucyjność rozporządzeń. "W konsekwencji orzekną o niezgodności z prawem tych rozporządzeń (stwierdzą bezprawność działania Skarbu Państwa)" – pisze Wirtualna Polska.

Na tym jednak nie koniec. Jak pisze Natemat.pl, powołując się na Poufną Rozmowę, wyciekły też poufne wiadomości ze skrzynki Daniela Objatka. Miał m.in. żalić się  Mateuszowi Morawieckiemu, że „prezes Kaczyński na niego warczy”.

A jeśli chodzi o marketing w Orlenie, tym razem donoszą na moich ludzi do prezesa Kaczyńskiego, który na mnie warczy, bo z jednej strony marketing chcą przejąć ludzie Gowina, a z drugiej Ziobry – pisał Obajtek. (Natemat.pl)

Źródło: Wirtualna Polska, Natemat.pl