18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Premier jest wściekły

Afera szczepionkowa na gigantyczną skalę

03.01.2021  12:59
Afera szczepionkowa i komentarz premiera
Afera szczepionkowa i komentarz premiera Fot: THIERRY MONASSE/REPORTER

Afera szczepionkowa zatacza w Polsce coraz większe kręgi. Po tym, jak liczne grono celebrytów zaszczepiło się tuż po starcie programu szczepień - w kraju zawrzało. W gronie najmocniej oburzonych jest m.in. premier Mateusz Morawiecki.

O tym, że afera szczepionkowa rozpętała się na samym początku programu szczepień w Polsce - pisaliśmy w tym artykule. W największym skrócie wszystko rozbija się o fakt, że grupa celebrytów zaszczepiła się niejako poza kolejnością, kiedy specyfik jeszcze przysługuje głównie służbie zdrowia. 

Afera szczepionkowa: Jest komentarz premiera

W Polsce toczy się dyskusja na temat równych i równiejszych. Niektórzy zaszczepieni celebryci już teraz się usprawiedliwiają, inni nie widzą w sobie winy. Zdecydowanie jednak oburzony jest szef polskiego rządu i nawet postanowił zabrać w tej sprawie głos.

Reguły dotyczące szczepień są jasne dla wszystkich, takie same dla zwykłych obywateli, jak dla aktorów, polityków czy dziennikarzy; każdy przypadek nadużycia zostanie wyjaśniony, a osoby odpowiedzialne powinny zostać ukarane

- mówił dla PAP premier Mateusz Morawiecki.

Premier przypomniał również, jak miał wyglądać harmonogram szczepień. W pierwszej kolejności szczepionka miała trafić do służb medycznych, potem szczepieni będą mundurowi, nauczyciele i osoby najbardziej narażone na ciężki przebieg choroby - np. seniorzy. Tymczasem grono zdrowych celebrytów skorzystało z okazji i zaszczepiło się, zanim ktokolwiek potrzebujący wyciągnął rękę po specyfik.

Informacje medialne o znanych osobach m.in. ze świata kultury i polityki, które zaszczepiły się poza kolejnością to prawdziwy skandal. Nie ma żadnego uzasadnienia dla łamania zasad. Każda dawka szczepionki przekazana z naruszeniem harmonogramu to dawka, której może zabraknąć osobom najbardziej potrzebującym 

- grzmi premier.

Jego oburzenie wyjątkowo podziela też naród, który ubodło zachowanie celebrytów. Szef rządu dodał również, że celebryci, którzy zaszczepili się poza kolejnością "kompromitują nie tylko siebie, ale również szkodzą Narodowemu Programowi Szczepień".

Jak na razie wiadomo, że w gronie osób zaszczepionych poza kolejnością, znajdują się: Leszek Miller, Krystyna Janda, Wiktor Zborowski, Krzysztof Materna, Andrzej Seweryn, Maria Seweryn, Magda Umer i Edward Miszczak.