18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Błąd za kasę Polaków

Afera szczepionkowa. PiS zmarnował miliardy złotych na...

Wojciech Kozicki
22.09.2022  11:55
Afera szczepionkowa. PiS zmarnował miliardy złotych przez "błąd"
Afera szczepionkowa. PiS zmarnował miliardy złotych przez "błąd" Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Szczepionki na COVID-19 i wielka afera w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poległo! Okazuje się, że w rządowych magazynach zalegają miliony szczepionek, a ich termin ważności za moment się kończy. I tak oto rząd PiS wyrzuci do kosza 2,5 mld zł, które zapłacili Polacy.

Ile szczepionek na koronawirusa kupiła Polska? Odpowiedź jest prosta… za dużo! Jak to w PiS bywa, jak zwykle ktoś „źle policzył”. Money.pl ujawnia, że w magazynach zalega 25 milionów szczepionek, które trzeba będzie zutylizować z powodu upływającego terminu ważności. Polska kupiła za dużo szczepionek i jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, próbowała je odsprzedać, co udało się jedynie częściowo, m.in. do Wietnamu i Ukrainy. PiS się myli, Polak płaci.

PiS wyrzuci szczepionki za miliardy. Afera covidowa

Sporo pieniędzy Polaków już dosłownie została spłukana w sedesie. Money.pl informuje, powołując się na dane Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM), do tej pory zutylizowano 790 tys. szczepionek na COVID-19. Kto za to płaci? Oczywiście jak zawsze pokorni Polacy, którym pieniędzy na rządowe ekscesy nie brakuje…

Z ustaleń "DGP" wynika, że w magazynach Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych (RARS) zalega nawet 25,3 mln dawek preparatów. A tych obecnie nikt już nie chce, gdyż ruszyły szczepienia przeciwko Omikronowi – czytamy na Money.pl.

Tak oto prezentuje się zapowiadany w 2021 roku Narodowy Program Szczepień, dzięki któremu udało się zaszczepić nieco ponad połowę Polaków. Jak rząd reaguje na marnowanie szczepionek za miliardy? Adam Niedzielski powiedział jedynie, że „program szczepień uważa za absolutnie niesatysfakcjonujący”. Oby to samo o PiS Polacy pomyśleli za rok, wrzucają swój głos do urny wyborczej…

Czytaj także