18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Orkiestra nie przejdzie

Afera w TVP! Tak nienawidzą WOŚP, że wymazali "serduszko" i gościa

13.01.2020  10:00
Afera w TVP! Tak nienawidzą WOŚP, że wymazali "serduszko" i gościa
Afera w TVP! Tak nienawidzą WOŚP, że wymazali "serduszko" i gościa Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER / Facebook

Skandal w TVP? Znikające serduszko WOŚP? Pojawiły się szokujące oskarżenia przeciw stacji. Teraz się tłumaczą.

Kolejna afera w TVP. Jak powszechnie wiadomo, odkąd rządy w Polsce przejął PiS, telewizja publiczna mocno nie lubi nawet Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Starają się więc zrobić wszystko, by tylko ludzie nie dowiedzieli się od nich, że to coś dobrego.

Swego czasu TVP zasłynęła akcją, w której słynne czerwone serduszko WOŚP zwyczajnie "wymazali" z piersi posła PO, Arkadiusza Myrchy. O Orkiestrze w telewizji publicznej albo się nie wspomina, albo mówi się półgębkiem, albo wprost rozprawia się źle. Najlepiej jednak udawać, że akcja Jurka Owsiaka nie istnieje. Jak podobno było w "Pytaniu na śniadanie".

Serduszko grozy

W niedzielę gościem PnŚ miał być dermatolog Łukasz Preibisz. Tuż przed wejściem do studia przykleił sobie serduszko WOŚP na piersi. Wtedy niespodziewanie zablokowano mu występ...

Zostałem dziś zaproszony jako ekspert medyczny do "Pytania na śniadanie" TVP - rozmowa nie odbyła się, ale przecież nie dlatego, że mam serduszko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na sobie...

- napisał ironicznie na Facebooku.

Facebook/Łukasz Preibisz/printscreen

Dermatolog twierdzi, że miał już wchodzić na antenę, gdy ktoś zauważył, co ma na piersi. Wtedy wokół poniosły się szepty. Po chwili oznajmiono mu, że rozmowę odwołano.

Na oskarżenia Preibisza szybko zareagował prowadzący PnŚ Tomasz Wolny. Prezenter przedstawia zgoła inną wersję i zarzuca lekarzowi kłamstwo.

Panie Doktorze, tu Tomasz Wolny, prowadzący dzisiejsze wydanie Pytanie Na Śniadanie. Z całym szacunkiem, ale Pański wpis jest poniżej poziomu, do którego Pan mnie przyzwyczaił. Przecież Pan spóźnił się na umówione wejście pół godziny i to był JEDEN JEDYNY powód, przez który nie udało nam się porozmawiać, a Pan zasłania się Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy?! Panie Doktorze naprawdę?! Przecież w programie mieliśmy dziś wielu gości z serduchami WOŚP, sami mówiłyśmy o finale parę razy, dlatego czytam pańskie insynuacje z niedowierzaniem i oburzeniem. Spóźnić się, nie wspomnieć o tym fakcie ani słowem, za to sugerować, że rozmowa nie odbyła się przez serduszko? Litości!

- napisał.

Kto mówi prawdę? Nie wiadomo. Wiadomo za to, że inny gość TVP sam pozbył się serduszka przed wejściem na wizję. Wicerzecznik PiS Radosław Fogiel o godzinie 20 wystąpił w "Gościu Wiadomości" TVP Info - bez nalepki. Zaledwie godzinę wcześniej, goszcząc w Polsacie, przyklejał ją sobie na marynarce, na wizji.

Przeczytaj więcej
Komentarze