18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

żony mają głos?

Agata Duda PRZEMÓWIŁA. Wyjaśniła, CZEMU NIE MÓWI

12.07.2020  21:44
Agata Duda przemówiła.
Agata Duda przemówiła. Fot: Piotr Molecki/East News

Agata Duda zrobiła coś, czego nigdy nie robi - wygłosiła przemówienie. Wyjaśniła, dlaczego przez pięć ostatnich lat zawzięcie milczała.

Wybory prezydenckie skończone - znamy wstępne wyniki, sondaż Exit Poll wykonany przez IPSOS. Jednocześnie poznaliśmy też frekwencję wyborczą - Polacy znów pobili rekord - do urn poszło prawie 70 procent uprawnionych.

W czasie wieczoru wyborczego Andrzeja Dudy głos zabrał nie tylko prezydent. Mikrofon dorwała też Agata Duda, która mówiła dłużej, niż przez całe pięć lat bycia pierwszą damą.

Agata Duda mówi, czemu milczy

Małżonka prezydenta znana jest z tego, że nie mówi. Jej głos niektórzy poznali dopiero w piątek, gdy publicznie wypowiadała się na ostatnim wiecu męża. Teraz wyjaśniła, dlaczego tak zawzięcie milczy.

Drogie media, drodzy dziennikarze. Pisaliście, że nie wypowiadam się. Zapomnieliście dodać, że nie wypowiadam się do mediów. Chciałabym zauważyć, że przez pięć lat rozmawiałam z Polakami

- oznajmiła Agata Duda.

Przez 5 lat rozmawiałam z Polakami, z naszymi rodakami na każdym ze spotkań. Drodzy dziennikarze, muszę wam powiedzieć jedno, otóż chciałabym, żebyście również wy szanowali i Polaków i polityków, jak również chciałabym, żebyście szanowali mój wybór, ponieważ dużo mówicie o tolerancji, natomiast pozbawiacie mnie mojego własnego wyboru. Jeżeli nie chciałam udzielać wywiadów, to był to mój własny wybór - mówiła.

Agata Kornhauser-Duda wyjaśniła także, skąd decyzja o milczeniu. Jak powiedziała - chciała uniknąć przekręcania jej słów. Udało się - przez pięć lat wszyscy mówili tylko o tym, że milczy. Ale to też nie za dobrze...

Nie chciałam się wypowiadać do mediów, bo to był mój sprzeciw przeciw manipulacji, dezinformacji - grzmiała pierwsza dama ze sceny.

Przeczytaj więcej
Komentarze