18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Milczenie jest złotem

Agata Duda dostanie pieniądze za bycie pierwszą damą. Ogromna kwota

14.08.2020  13:22
Agata Duda dostanie pieniądze za bycie pierwszą damą. Ogromna kwota
Agata Duda dostanie pieniądze za bycie pierwszą damą. Ogromna kwota Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Agata Duda doczeka się wynagrodzenia za pełnienie roli pierwszej damy. Kwota, którą otrzyma, robi naprawdę ogromne wrażenie. Do tej pory żony polskich prezydentów nie mogły liczyć ma pieniądze za pełnienie swojej funkcji.

Agata Duda będzie pierwszą z pierwszy dam, która otrzyma pieniądze za pełnienie swojej funkcji? W ustawie o podwyżkach wynagrodzeń pierwszych osób w państwie znalazł się zapis, który wprowadza wynagrodzenie dla żony prezydenta.

Nie tylko posłowie i ministrowie otrzymają krocie. Pierwsza dama również będzie mogła liczyć na niemałą sumkę pieniędzy. Nowe wynagrodzenia dla polityków mają teraz być zależne od pensji podstawowej sędziego Sądu Najwyższego.

Agata Duda otrzyma pieniądze za bycie pierwszą damą

On sam zarabia minimum 19 986 złotych brutto. Marszałkowskie Sejmu i Senatu będą otrzymywać 1,1-krotność tej kwoty, podobnie premier. Prezydentowi przysługiwać będzie 1,3-krotność, a jego małżonce - 0,9-krotność.

Jakkolwiek osoba małżonka Prezydenta Polski nie jest osobą zajmującą kierownicze stanowisko państwowe, to jednak realizuje, jak dotąd nieodpłatnie, ważne zadania o charakterze reprezentacyjnym i wspomagającym prezydenta RP, także kosztem własnej kariery i czasu prywatnego. Zatem w pełni uzasadnione jest przyznanie Jej z tego tytułu odpowiedniego wynagrodzenia

– wytłumaczono tę znaczącą zmianę.

Z szybkich wyliczeń wynika, że Agata Duda otrzyma wynagrodzenie rzędu 17987 brutto. Należy jej się tak wysoka pensja?

Przeczytaj więcej
Komentarze